Denní menu, 31.7.2017: Michnev ukončil sérii porážek, Hrdinová prohrála počtvrté za sebou

Nový tenisový týden je tady a s ním i nové tenisové turnaje. Startuje hlavní soutěž ve Stanfordu, kde se v průběhu pondělního hracího dne představila česká deblistka Eva Hrdinová, jež odehrála první zápas po dvou měsících, ale ani na čtvrtý pokus nedokázala zvítězit. Pokračoval také challenger v Liberci, kde zabojovalo o postup v singlu trio českých tenistů. Tomáš Papík marně útočil na postup do hlavní soutěže challengeru ve Španělsku, když ve finále kvalifikace nestačil na Itala Eremina.

10:10

PAPÍK SE DO HLAVNÍ SOUTĚŽE V LEÓNU NEPROBOJOVAL: Tomáš Papík měl na challengeru ve španělské Segovie na dosah velký úspěch v podobě postupu do hlavní soutěže challengeru, což by se českému tenistovi podařilo podruhé v kariéře. Poslední krok však třiadvacetiletý hráč nezvládl. Papík nestačil v dopoledním finále kvalifikace na Itala Edoarda Eremina, kvalifikační dvojku, kterému podlehl za hodinu hry ve dvou setech. Českého tenistu mohou mrzet především nevyužité brejkbolové příležitosti – ze sedmi nedokázal proměnit ani jednu. - Edoardo Eremin (ITA, 427.) x Tomáš Papík (529.) 6:1, 6:4

12:40

MICHNEV UKONČIL SÉRII PORÁŽEK, V LIBERCI PORAZIL KELLOVSKÉHO:   Po snové loňské sezóně Petr Michnev plánoval, jak se pokusí proniknout do druhé světové stovky, avšak zatím se tenista původem z Ostravy nemůže dostat do ideální herní pohody. Český tenista prohrál na challengerech již osmkrát v řadě v 1. kole, avšak tahle nepříznivá bilance se mu podařila prolomit na Svijany Open v Liberci. Michnev porazil v zápase prvního kola Dominika Kellovského, startujícího na divokou kartu, po setech dvakrát 6:3. V dalším kole může český tenista narazit na Andreje Martina, čerstvého vítěze challengeru v Praze, kterého však čeká v prvním kole nasazená čtyřka Portugalec Sousa. - Petr Michnev (233.) x Dominik Kellovský (633.) 6:3, 6:3

21:30

HRDINOVÁ PROHRÁLA POČTVRTÉ V ŘADĚ: V pondělí se rozběhla hlavní soutěž turnaje ve Stanfordu, kde se představí také Petra Kvitová. Kromě české tenisové dvojky v Kalifornii startovala také zkušená Eva Hrdinová. Česká deblistka se představila v soutěžním zápase po bezmála dvou měsících a ve Stanfordu utvořila pár s Američankou Asiou Muhammadovou. Česko-americký pár ale nestačil na Američanky Spearsovou a Vandewegheovou, s nimiž prohrály 3:6, 0:6. Hrdinová, jež letos zkouší návrat do tenisového kolotoče a hrála na turnajích v Praze, Norimberku a ITF v Trnavě, prohrála i ve svém čtvrtém utkání v této sezoně. - Hrdinová, Muhammadová (USA) x Spearsová, Vandewegheová (obě USA) [3] 3:6, 0:6

Bank of the West Classic, Stanford (ženy, USA, 776 000 $, tvrdý povrch)
HRDINOVÁ, Muhammadová (USA) - Spearsová, Vandewegheová (obě USA) [3] 3:6, 0:6

Svijany Open 2017, Liberec (muži, CZE, 43 000 EUR + H, antuka)
PETR MICHNEV (236.) - DOMINIK KELLOVSKÝ (676.) [WC] 6:3, 6:3
PATRIK RIKL(1587.) [WC] - Oscar Otte (GER, 152.) [2] 4:6, 2:6

Grigelis (LTU), KOLÁŘ [4] - JALOVIEC, ŠAFRÁNEK 6:3, 6:2
Clezar, Ficovich (BRA/ARG) - SALABA, ŠÁTRAL [WC] 6:3, 6:2
Borsos, Vučič (HUN/SRB) - KELLOVSKÝ, STANĚK 6:3, 6:7(5), 5:10
GENGEL, MICHNEV - Bednarek, Pel (POL/NED) [3] 2:6, 3:6