Denní menu, 16.6.2017: Šafářová i přes osm prohraných gemů v řadě postupuje, Berdych ve Stuttgartu končí

Zraky českých tenisových fanoušků byly v průběhu pátečního dne směřovány především do Stuttgartu a Nottinghamu. Tomáš Berdych nepředvedl v duelu proti Lópezovi vůbec špatný výkon, avšak v rozhodujících momentech zahrál lépe španělský tenista, který urval postup do semifinále ve třech setech. Lucie Šafářová v bláznivém duelu porazila Pironkovovou, i když ve druhém setu schytala kanára a celkově prohrála osm her v řadě. Zdeněk Kolář ve čtvrtfinále v Sopotech smetl Trabatruonga 6:2, 6:3.

15:00

KOLÁŘ NEPŘIŠEL O SET ANI VE ČTVRTFINÁLE: Zdeněk Kolář si zatím vede na turnaji v polských Sopotech velmi dobře, když set neztratil ani ve čtvrtfinále. Český daviscupový reprezentant v pátečním čtvrtfinálovém duelu vyzval Francouze Maxima Tabatruonga, osmého nasazeného, kterého za více než hodinu a půl porazil 6:2, 6:3. Jediný krizový moment přišel pro favorita ve druhé sadě, když za stavu 5:2 nedokázal dopodávat utkání. V následujícím gemu ovšem vše hned napravil, díky čemuž může slavit letošní sedmé semifinále na okruhu ITF!  – Maxime Tabatruong (FRA, 575.) [8] x Zdeněk Kolář (277.) [2] - 2:6, 3:6

11:15

BERDYCH KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Tomáš Berdych nedokázal navázat na dobrý výkon z utkání proti Tomicovi a na travnatém turnaji ve Stuttgartu končí ve čtvrtfinále. Česká tenisová jednička nestačila na Feliciana Lópeze ze Španělska, kterému podlehla ve třech setech. Berdych nedokázal využít ani jeden z devíti brejkbolů.

První sada tohoto čtvrtfinálového utkání nabídla vyrovnanou podívanou. Berdych mohl urvat první set na svou stranu již za stavu 6:5, avšak promarnil dva setboly, a tak se šlo do tiebreaku. V něm si vedla lépe světová čtrnáctka, která se ujala vedení v zápase. I druhý set se vyvíjel lépe pro Berdycha, který měl za stavu 1:1 možnost brejkbolu, avšak tu nevyužil, a tak šel v šestém gemu do trháku López. Španělský hráč si své vedení udržel a poslal zápas do rozhodující sady!

V té měl Berdych za stavu 1:1 celkem čtyři brejkboly, avšak ani jeden nedokázal využít. Rozhodující okamžiky přišly v sedmé hře, ve které si López sebral českému tenistovi podání a udělal rozhodující krok k vítězství. Následně Berdych v desátém gemu odvrátil mečbol, avšak druhou možnost k ukončení zápasu už pětatřicetiletý Španěl využil. López v boji o postup do finále narazí na vítěze duelu Tommy Haas/Mischa Zverev. - Tomáš Berdych (14.) x Feliciano López (ESP, 33.) 7:6 (4), 3:6, 4:6

16:30

ŠAFÁŘOVÁ PROHRÁLA OSM HER ZA SEBOU, I TAK ALE POSTUPUJE: Lucie Šafářová se na turnaji v Nottinghamu probojovala do semifinále, když ve čtvrtfinále porazila Cvetanu Pironkovovou (6:3, 0:6, 6:4! Česká tenistka zvládla první set na výbornou za 43 minut, v následující sadě však schytala kanára, když za celou dobu měla jedinou možnost na ukončení gemu. Vstup do posledního dějství se jí rovněž nepovedl a prohrávala 0:2. Poté však Šafářová zabrala a čtyřmi gemy v řadě otočila na 4:2. Bulharka se nevzdala a srovnala na 4:4. V desátém gemu pak zkušenější hráčka využila hned první mečbol, po kterém se v semifinále utká s Donnou Vekićovou. Sympatická tenistka si zahraje o druhé singlové finále v sezóně. – Lucie Šafářová (44.) [5] x Cvetana Pironkovová (BUL, 126.) - 6:3, 0:6, 6:4