Denní menu, 1.6.2017: Šafránek uhrál pouhé tři gemy, Kilnarová postupuje v Portugalsku

- Petr Šístek

Ve čtvrtek se čeští tenisté kromě Roland Garros a futures v Jablonci nad Nisou představí také na dalších evropských turnajích. V italské Reggio Emilii bojoval o postup do semifinále Václav Šafránek, který proti Minovi získal jenom tři hry. Svojí účast mezi nejlepšími čtyřmi může na stejném podniku ještě Zdeněk Kolář. Monika Kilnarová v osmifinále turnaje v Montemoru-O-Novo otočila zápas s osmou nasazenou Ines Murtaovou.

11:00

KILNAROVÁ VYZRÁLA NA DOMÁCÍ MURTAOVOU: Monika Kilnarová na portugalských turnajích ITF zatím úspěšně navazuje na solidní výkony z Trnavy a poté, co si minulý týden zahrála v Santarému čtvrtfinále, se o zopakování tohoto úspěchu snažila i v Montemoru-O-Novo. V osmifinále ale narazila na osmou nasazenou Ines Murtaovou, jež v úvodním kole nadělila Italce Clericiové dokonce kanára.

K dalšímu měla nakročeno i nyní, neboť česká tenistka v úvodní sadě prohrávala již 0:5. Ostravská hráčka set ještě třemi získanými gemy v řadě dokázala zdramatizovat, nikoliv ale otočit. Ve druhém dějství Kilnarová zaznamenala rozhodující brejk v šestém gemu a vynutila si třetí set. Do něj vstoupila skvěle, vypracovala si rychlé vedení 4:0 a utkání již bez větších potíží dovedla do vítězného konce. – Monika Kilnarová x Ines Murtaová (POR), vzájemná bilance 0:0

14:00

ŠAFRÁNEK UHRÁL PROTI MINOVI TŘI HRY: Václav Šafránek, jenž si minulý týden odbyl premiéru v grandslamové kvalifikaci, plnil tento týden roli nasazené jedničky na turnaji futures v italské Reggio Emilii. Zde však vypadl ve čtvrtfinále, když proti Francouzovi Gianni Minovi získal za 66 minut hry pouhé tři gemy. Český hráč vyhrál první gem v zápase až v osmé hře zápasu, osudným se mu nakonec stal gem za stavu 3:4 ve druhé sadě, kdy počtvrté v duelu ztratil podání. – Václav Šafránek x Gianni Mina (FRA), 0:6 3:6

20:00

KOLÁŘE TURNAJOVOU DVOJKU NEPŘEKVAPIL: Večerní program na turnaji futures v Reggio Emilii obstarali Zdeněk Kolář s Yannickem Madenem. Český tenista proti druhému nejvýše postavenému hráči turnaje ztratil v prvním setu dvakrát servis, stejně jako v tom druhém, z čehož pramenila jasná výhra Němce 6:2 6:3. Dvacetiletý Kolář za celý zápas nedokázal vzít soupeři podání a po prohře ve čtvrtfinále se s turnajem loučí. – Zdeněk Kolář x Yannick Maden (GER), 2:6 3:6

French Open (32 017 500 EUR, antuka)

French Open podrobně sledujeme v samostatném článku

ITF / FUTURES

Jablonec Open 2017 (muži, 15 000 USD, antuka, osmifinále)

Jablonec Open 2017 podrobně sledujeme v samostatném článku

19° TORNEO B. CAMPARINI-CAMPARINI GIOIELLI CUP, Reggio Emilia (muži, ITA F15, 15 000 USD, antuka, čtvrtfinále dvouhry)

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (200.)[1] - Gianni Mina (FRA, 353.) 0:6 3:6
ZDENĚK KOLÁŘ (262.)[8] - Yannick Maden (GER, 227.)[2] 2:6 3:6

MONTEMOR LADIES OPEN (ženy, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch)

MONIKA KILNAROVÁ (673.) - Ines Murtaová (POR, 579.)[8] 3:6, 6:3, 6:2

KILNAROVÁ, Zelevová (RUS) - Fernandezová-Rabenerová (ESP), Šošynová (UKR) 6:3 3:6 10:7
Nojová (JPN), ŠVECOVÁ - Jorgeová, Oliveiraová (obě POR) 5:4 skreč. Nojová, Švecová

NIŠ OPEN 2017 (ženy, SRB, 15 000 USD, antuka, osmifinále dvouhry)

SIMONA HEINOVÁ (-)[Q] - Gabriela Nicole Tatarusová (ROU, 905.) 6:2 6:3