Denní menu, 13.4. 2017: Veselý v Marrákeši prošel do čtvrtfinále, v Bielu postupují Vondroušová i Strýcová

- Petr Šístek, Filip Lefenda

Jiří Veselý v osmifinále turnaje ATP 250 v Marrákeši přehrál čtvrtého nasazeného Mischu Zvereva, který od Australian Open vyhrál jediný zápas. Na turnaji WTA ve švýcarském Bielu pokračuje ve famózních výkonech Markéta Vondroušová, která nedala šanci Annice Beckové. Osmifinálové utkání zde čeká i turnajovou jedničku Barboru Strýcovou. Na challengeru v Barlettě pokračuje bez ztráty setu Lukáš Rosol, premiérový postup do semifinále šedesátitisícového turnaje v Istanbulu zaznamenala Petra Krejsová.

11:00

VONDROUŠOVÁ SMETLA BECKOVOU A POSTOUPILA DO ČTVRTFINÁLE: Markéta Vondroušová ve švýcarském Bielu předvádí skvělé výkony a z kvalifikace již postoupila do druhého kola hlavní soutěže. V něm se utkala s Annikou Beckovou, kterou za 71 minut porazila 6:1 a 6:3. Německá tenistka si v první sadě ani jedinkrát neuhrála svůj servis a za celý zápas zaznamenala pouhé tři vítězné údery. Druhé dějství mělo po jednoznačné první sadě již divočejší průběh, kdy Vondroušová po brejku na 4:1 ztratila svůj servis, ale nakonec utkání bez větších problémů dovedla do vítězného konce. Postoupila do premiérového čtvrtfinále na okruhu WTA, v němž poměří síly s krajankou Kristýnou Plíškovou. – Markéta Vondroušová x Annika Becková (GER) 6:1, 6:3

12:00

VESELÝ PŘEHRÁL ČTVRTÉHO NASAZENÉHO MISCHU ZVEREVA: Jiří Veselý v Maroku obhajuje loňské semifinále a v prvním kole si bez problémů poradil se šťastným poraženým Lucou Vannim. Jeho osmifinálový soupeř Mischa Zverev měl na úvod volný los, avšak od Australian disponuje velmi špatnou formou, když se z výhry radoval pouze proti Joãu Sousovi v Indian Wells. To se potvrdilo i v utkání proti Veselému, který zaznamenal brejk již v třetím gemu a úvodní set poté již bez problémů dovedl do vítězného konce. Ve druhém dějství český tenista sice ztratil vedení 3:1, avšak poté opět dokázal soupeři sebrat servis a utkání již dopodával. Ve čtvrtfinále se Veselý střetne s pátým nasazeným Paolem Lorenzim. – Jiří Veselý x Mischa Zverev (GER) 6:4, 6:4

12:30

STRÝCOVÁ ZVLÁDLA OSMIFINÁLE S WITTHOEFTOVOU: Barbora Strýcová plní v Bielu roli nasazené jedničky a v prvním kole potřebovala k porážce kvalifikantky Marie Bouzkové překvapivě tři sety. V osmifinále narazila na Carinu Witthoeftovou, jejímž sezónním maximem je postup do semifinále turnaje v Budapešti a v úvodním kole podniku v Bielu hladce přehrála domácí Belindu Bencicovou, které povolila pouhé čtyři gemy. Tentokrát ale přišla o svůj servis již v úvodním gemu a první set ztratila hladkým poměrem 2:6.  Ve druhém dějství ale česká tenistka za stavu 5:4 utkání nedopodávala a dokonce musela odvracet i dva setboly. Sadu ale úspěšně dovedla do tiebreaku, v němž využila druhý mečbol. Postoupila tak do čtvrtfinále, v němž se utká s další Němkou Julií Goergesovou – Barbora Strýcová x Carina Witthoeftová (GER) 6:2, 7:6(6)

Rosol v Barlettě pokračuje bez ztráty setu

Lukáš Rosol (161.) svou volnou kartu na antukovém challengeru v italské Barlettě zužitkoval již v postup do čtvrtfinále. Po dvousetové výhře nad Švédem Eliasem Ymerem (155.) si bez ztráty dějství poradil také se Španělem Enriquem Lopézem-Perezem (174.). Český hráč sice ztratil hned v prvním gemu své podání, v dalším průběhu zápasu už si ale servis neprohrál ani jednou a nakonec postoupil po výsledku 6:3 a 6:4. V dalším kole si zahraje se čtvrtým nasazeným Italem Giannessim (121.).

Jebavý byl v Barlettě krůček od finále, přesto prohrál

Roman Jebavý si se svým polským deblovým parťákem Tomaszem Bednarkem finále čtyřhry na challengeru v Barlettě nezahraje, byť k němu byli oba jmenovaní velmi blízko. Po vyhraném prvním setu podávali v tom druhém za stavu 5:4 proti italské dvojici Cecchinato, Donati na vítězství, servis si ale prohráli. Posléze česko-polské duo ztratilo skrze zkrácenou hru set a v následném rozhodujícím supertiebreaku, který skončil 8:10 v jejich neprospěch, i celý duel.

Grand Prix Hassan II, Marrakéš (muži, 482 060 eur, antuka, osmifinále dvouhry)

JIŘÍ VESELÝ (53.) - Mischa Zverev (GER, 33.)[4] 6:4, 6:4

Ladies Open Biel Bienne, Biel (ženy, 250 000 USD, tvrdý povrch–hala)

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (233.)[Q] - Annika Becková (GER, 60.) 6:1, 6:3
BARBORA STRÝCOVÁ (18.)[1] - Carina Witthoeftová (GER, 69.) 6:2, 7:6(6)

KUNČÍKOVÁ, Listerová (SWE) - Hsieh (TPE), Niculescuová (ROU)[2] 2:6, 2:6

Claro Open Colsanitas, Bogota (ženy, 250 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)

Kruničová (SRB), SINIAKOVÁ - Adamczaková (AUS), Melicharová (USA) 2:6, 6:2, 7:10

CHALLENGERY

Open Citta Della Disfida, Barletta (muži, 43 000 EUR, antuka)

LUKÁŠ ROSOL (161.)[WC] - Enrique Lopez-Perez (ESP, 174.) 6:3, 6:4

JEBAVÝ, Bednarek (POL)[3] - Cecchinato, Donati (oba ITA) 6:4, 6:7(4), 8:10

LALE CUP, Istanbul (ženy, 60 000 USD, tvrdý povrch, čtvrtfinále dvouhry)

PETRA KREJSOVÁ (356.)[Q] - Svjatlana Piraženkovová (BLR, 495.)[Q] 6:0, 6:2

ITF/FUTURES

China F5 Futures, Lu-čou (muži, CHN F5, 25 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo dvouhry)

JAN MERTL (370.)[3] - Č'-čen Čang (CHN, 840.)[Q] 2:6, 6:3, 3:6

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, F13, 15 000 USD, tvrdý povrch)

JAROSLAV POSPÍŠIL (458.)[4] - Oleg Chotkov (UKR, 873.) 6:2, 6:2

POSPÍŠIL, DUDA - Sabry (EGY), Von Massow (GER)[4] 3:6, 6:3, 6:10

Šymkent Open (muži, KAZ F3, 15 000 USD, antuka)

ZDENĚK KOLÁŘ (256.)[2] - Maxim Ratňuk (RUS, 879.) odloženo na 14. 4. 2017

Kaleničenko (UKR), KOLÁŘ [4] - Pokotilov (RUS), Viella Martinez (ESP) 1:1, odloženo na 14. 4. 2017
SALABA, Sikora (SVK) - Chabibulin, Popko (oba KAZ)[2] 7:6 (4), 3:3, odloženo na 14. 4. 2017

Santa Margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)

KAROLÍNA MUCHOVÁ (261.)[8] - Kathinka von Deichmannová (LIE, 262.) 6:1, 6:3

KREJČÍKOVÁ, MUCHOVÁ - Gamizová (VEN), Škamlová (SVK)[2] 4:6, 6:2, 7:10