Prvotřídní senzace! Debutantka Boissonová je v semifinále Roland Garros
Lois Boissonová (361.) prošla už do semifinále dvouhry Roland Garros. Debutantka v hlavní soutěži grandslamu ve čtvrtfinále šokovala šestou hráčku světa Mirru Andrejevovou, kterou vyřadila po setech 7:6(6), 6:3. Po 14 letech je první Francouzkou, jež postoupila mezi čtyři nejlepší tenistky pařížského grandslamu. Naposledy to dokázala Marion Bartoliová.

Pohádka dvaadvacetileté Lois Boissonové začala na konci května. V prvním kole vyřadila bývalou dvanáctou singlistku Elise Mertensovou (24.), před dvěma dny si vyšlápla i na světovou trojku Jessicu Pegulaovou. Dnes poslala domů Mirru Andrejevovou.
Zápas se pro Boissonovou nevyvíjel dobře, v úvodním setu prohrávala 1:3 a 3:5, dokonce odvrátila setbol. Sadu dotáhla do zkrácené hry, ve které zažehnala další šanci soupeřky na ukončení setu, svoji první příležitost využila.
LOIS BOISSON.
— Roland-Garros (@rolandgarros) June 4, 2025
REMEMBER THE NAME.#RolandGarros pic.twitter.com/brvgyZydRe
Francouzka ve druhém dějství čelila stavu 0:3, od té doby ale neztratila jediný gem. Za více než dvě hodiny před domácími fanoušky slavila postup do semifinále Roland Garros.
Lois Boissonová v boji o finále narazí na Coco Gauffovou (2.). V live rankingu se nachází na 65. místě. Pokud by tento grandslam ovládla, dostala by se těsně za TOP 20.