Futures v Praze začal prvním kolem, postupují Gengel, Kopřiva a Šafránek

- Daniel Kubelka

Po dvoukolové kvalifikaci, která doplnila pavouka mužské dvouhry o posledních osm účastníků, dnes započnou na tenisových kurtech TK Spoje boje hlavní fáze soutěže. Ve hře se představí také šest českých zástupců v singlu a devět deblových párů s českou účastí. O průběhu prvního hracího dne Vás budeme informovat v našem aktualizovaném článku.

Marek Gengel se stal prvním českým postupujícím hráčem do 2. kola pražského turnaje Futures. Ve svém úvodním zápase v hlavní soutěži se střetl v souboji úspěšných kvalifikantů s Polákem Szymonem Walkowem a za 74 minut zvítězil ve dvou setech, 6:4 a 6:3. Gengel si připsal na okruhu vůbec první bod a měl z něj velkou radost. "První bod mi pomůže hlavně po psychické stránce. Doufám, že to půjde čím dál líp" podotkl mladý Čech po vítězném zápase.

Ohlasy Marka Gengela po vítězném zápase 1. kola

Vít Kopřiva doplnil již postupujícího Gengela mezi účastníky 2. kola pražského turnaje Futures. V zápase úvodního kola porazil ve dvou setech krajana Ondřeje Krsteva 6:3 a 7:6 (5) za hodinu a 38 minut.

Ohlasy Víta Kopřivy po vítězném zápase 1. kola

Suverénním výkonem si postup do druhého kola pražského podniku zajistil čtvrtý nasazený hráč Václav Šafránek. Pondělní los mu za prvního soupeře do hry o turnajový titul přisoudil na divokou kartu hrajícího Františka Pechala. Úvodní sadu zápasu ovládl Šafránek hladce výsledkem 6:0, ve druhé se sice Pechala dostal do zápasu, ale i v ní byl úspěšnější brněnský hráč a zvítězil v poměru 6:3.

Ohlasy Václava Šafránka po vítězném zápase 1. kola

Ohlasy Františka Pechaly po prohraném zápase 1. kola

Konec na turnaji prožil úspěšný kvalifikant František Polánka, jemuž se nepodařilo přejít přes favorita utkání, Inda Sumita Nagala, pátého nasazeného hráče pražského Futuru. Polánka po prohraném úvodním setu 1:6 sice výrazně zlepšil svou hru, dokonce měl ve druhém dějství výhodu brejku, ale neudržel ji a prohrál 3:6.

Ohlasy Františka Polánky po prohraném zápase 1. kola

ITF F2 Futures Praha (10,000 $, antuka)

ONDŘEJ KRSTEV (Q, 1466.) - VÍT KOPŘIVA (WC, 1018.)  3:6, 6:7 (5)

PETR HÁJEK, PAVEL MOTL - MAREK JALOVIEC, VÁCLAV ŠAFRÁNEK (3) 5:7, 0:6

Grzegorz Panfil (POL), Lennert van der Linden (NED) - ONDŘEJ KRSTEV, PAVEL ŠTAUBERT 4:6, 7:5, 2:10

Johannes Härteis, Robin Kern (GER) - Laslo Urrutia Fuentes (CHI), Vadym Ursu (UKR) 6:1, 6:1