Druhý titul v řadě! Palicová ve finále mířila za vítězstvím, soupeřka skrečovala

- Jan Vojkůvka

Barbora Palicová těží maximum ze své aktuální formy. Poté, co před dvěma týdny ukončila takřka dvouleté čekání na titul ve slovinském Otočci, tak se jí povedlo ukořistit trofej i tento týden v polském Gdaňsku. Ve finále proti Švédce Kajse Rinaldové Perssonové byla lepší hráčkou, získala první set a za stavu 6:2, 1:0 jí soupeřka skrečovala.

Tenistka pražské Sparty dlouho čekala, až zase pocítí radost ze získané trofeje. Od srpna 2022 se jí nedařilo na úspěch z Přerova navázat. Smůlu prolomila na přelomu května a června v Otočci a jak se zdá, prolomila tím pomyslná stavidla.

Hned na svém dalším turnaji v polském Gdaňsku totiž Palicová na výsledky ze Slovinska navázala. Po výhrách nad Annou Petkovicovou, Dariou Kuczerovou, Alicí Tubellovou a Juki Naitovou se prokousala do druhého finále v řadě, které přetavila ve svůj čtvrtý profesionální titul ve dvouhře.

Do finále s Perssonovou sice nevstoupila Palicová ideálně a na začátku dvakrát ztratila podání, ale v obou případech reagovala okamžitým rebrejkem. Od stavu 1:2 se navíc nastartovala k parádní šňůře šesti získaných gemů.

Švédka se pak za stavu 2:6, 0:1 ze svého pohledu rozhodla v utkání nepokračovat a po 33 minutách duel skrečovala.

Rozjetá česká tenistka se po zisku dalšího titulu posune za dva týdny ve světovém žebříčku někam k 260. místu. Postupnými krůčky se tak vrací na úroveň, která jí zajistí účast v grandslamové kvalifikaci, ve které startovala naposledy loni na US Open.