Navzdory nesplněným podmínkám. ITF udělila bývalé světové jedničce divokou kartu na olympiádu

- Filip Lefenda

Někdejší světová jednička Caroline Wozniacká si znovu zahraje na olympijských hrách. Třiatřicetiletá Dánka, jež momentálně figuruje ve druhé stovce žebříčku, obdržela od Mezinárodní tenisové federace (ITF) divokou kartu. Vítězka třiceti singlových titulů z elitního okruhu o tom během pátku informovala na sociálních sítích.

Wozniacká se k tenisu vrátila loni v srpnu coby dvojnásobná matka po třech a půl letech. Porodila během nich dceru Olivii a syna Jamese. Jejím nejlepším výsledkem po comebacku je zatím čtvrtfinále březnové tisícovky v Indian Wells. Na všech ostatních letošních turnajích, do kterých zasáhla, vyhrála maximálně jedno utkání.

Naposledy se v akci představila na konci dubna v Madridu, kde v prvním kole podlehla z pozice výrazné favoritky Italce Saře Erraniové. Její sezonní statistiky se tím překlopily do červených čísel. S bilancí sedmi výher a osmi porážek figuruje Dánka až na 117. místě žebříčku, a nedisponuje tak dostatečně vysokým umístěním pro start v Paříži.

Stejně tak nesplnila reprezentační kritérium alespoň dvou startů v poháru Billie Jean Kingové. Ten jediný, který v dubnu absolvovala v týmové soutěži poprvé od roku 2011, skončil neslavně. Wozniacká ho za stavu 0:6 a 0:1 s Rakušankou Sinjou Krausovou skrečovala.

Přesto se vítězka Australian Open z roku 2018 na hry pod pěti kruhy podívá. ITF jí pro turnaj, který se uskuteční od 27. července do 4. srpna v areálu Rolanda Garrose, udělila divokou kartu.

„Pokud bych si měla vybrat mezi vyhraným grandslamem a olympijskou medailí, volila bych druhou možnost. Grandslam je samozřejmě grandslam, ale medaili ještě nemám,“ prohlásila během jednoho z dubnových rozhovorů.

Nejblíže dosud měla Wozniacká k cennému kovu v roce 2012. V Londýně tehdy vypadla těsně před branami semifinále.