Denní menu: Menšík při premiéře na trávě neuspěl, Veselý podlehl nasazené jedničce

Teenager Jakub Menšík se v úterý představil na travnatém turnaji ATP v nizozemském městě 's-Hertogenbosch, kde v prvním kole prohrál s domácím kvalifikantem Gijsem Brouwerem ve třech setech. Dominika Šalková si na vstup do hlavní soutěže antukové akce kategorie WTA 125 ve Valencii musí počkat do zítra, na kurt ji nepustil déšť. Jiří Veselý nestačil na antukovém challengeru v Bratislavě na nasazenou jedničku Pedra Cachína, tamtéž končí také Dalibor Svrčina. Další Češi a Češky zápolili na podnicích ITF.

Menšík nezvládl travnatou premiéru
Jakub Menšík (79.) má za sebou premiérové utkání na travnatém povrchu mezi profesionály. Český mladík prohrál v prvním kole akce ATP v nizozemském městě 's-Hertogenbosch s domácím kvalifikantem Gijsem Brouwerem (232.) po hodině a 43 minutách 1:6, 6:3 a 3:6.

Osmnáctiletý Menšík se po nevydařeném prvním setu chytil a druhé dějství získal díky brejku ze druhé hry. Do rozhodující sady vstoupil český tenista úspěchem na returnu, jeho protivník ale skóre dvěma brejky otočil. Rodák z Prostějova v utkání zaznamenal osm dvojchyb, z toho šest v posledním setu.

Svrčina nestačil na Kližana
Dalibor Svrčina (262.) nezvládl na bratislavské antuce souboj s divokou kartou Martinem Kližanem (484.) a loučí se hned v prvním kole. Český tenista držel krok až do deváté hry, kdy se zachránil v prvním setu rebrejkem a snížil na 4:5. Pak ale prohrál sedm gemů v řadě a padl 4:6, 0:6.

Veselý těsně padl s nasazenou jedničkou
Jiří Veselý (244.) dohrál na třetím turnaji v řadě hned v prvním kole. Zkušený Čech, který před měsícem ovládl challenger na pražské Štvanici, prohrál na antuce v Bratislavě s nejvýše nasazeným Pedrem Cachínem (113.) z Argentiny po dvou a půl hodině boje 3:6, 7:6(3) a 5:7.

Třicetiletý Veselý nevyužil v závěrečném setu dva brejkboly, o výsledku duelu rozhodl až brejk Cachína v posledním gemu. Cachín si k postupu do osmifinále pomohl celkem 23 esy, Veselý jich trefil devět (zároveň ale spáchal 11 dvojchyb).

Libema Open, 's-Hertogenbosch (muži, NED, 690 135 EUR, tráva)
JAKUB MENŠÍK (79.) – Gijs Brouwer (NED, 232.) 1:6, 6:3, 3:6