Czech Open: Vrbenský zaskočil nasazenou pětku, další Češi končí

Prostějovský challenger UniCredit Czech Open měl ve středu na programu osmifinálové zápasy. Michael Vrbenský otočil ve třech setech zápas s favorizovaným Italem Passarem. Vít Kopřiva naopak nezvládl roli favorita s Tchajwancem Cengem. Pouhé dva gemy uhrál Dalibor Svrčina proti Lukasovi Neumayerovi a vedení ve třetím setu neudržel Andrew Paulson proti Radu Albotovi. S pěti českými zástupci bylo dohráno úvodní kolo deblu.

Vrbenský zaskočil nasazenou pětku
Michael Vrbenský (296.) se na prostějovském challengeru postaral o velké překvapení. Český kvalifikant zaznamenal na Hané už čtvrtou výhru. V osmifinále zaskočil pátého nasazeného Francesca Passara (134.). Itala, s nímž před rokem uhrál dva gemy, tentokrát po obratu porazil 4:6, 6:4 a 6:4.

V rozhodujícím setu promarnil nymburský rodák dvakrát výhodu brejku a nechával se ošetřit. Brejk z devátého gemu už posléze potvrdil čistou hrou.

O semifinále si zahraje Vrbenský s Ťün-sinem Cengem z Tchajwanu.

Svrčina uhrál jen dva gemy
Dalibor Svrčina (192.) se rozloučil s challengerem v Prostějově v osmifinále. Nad síly českého tenisty byl Lukas Neumayer z Rakouska, který nasazenou osmičku deklasoval za 58 minut po setech 6:0, 6:2. Svrčina, který byl v roce 2022 v Prostějově ve finále a loni dokonce nejprestižnější domácí challenger vyhrál, se ve světovém žebříčku propadne zhruba o 70 pozic někam k 260. místu.

Kopřiva nestačil na Cenga
Pro čtvrtého nasazeného Víta Kopřivu (127.) skončila dvouhra na prostějovském challengeru v osmifinále. Předloňský turnajový šampion v něm nepotvrdil roli mírného favorita a prohrál za hodinu a půl 4:6 a 2:6 s Ťün-sinem Cengem (253.) z Tchajwanu.

Paulson neudržel vedení, končí v osmifinále
Andrew Paulson (318.) měl výtečně rozehrané osmifinále na prostějovském challengeru proti nasazené šestce Radu Albotovi (140.). Ve třetím setu vedl už 4:0, náskok dvou brejků ale prohospodařil a nakonec za dvě hodiny a 43 minut prohrál po setech 7:6(2), 4:6, 5:7.

UniCredit Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 120 950 EUR, antuka)
Laslo Djere (SRB, 52.) – Gerard Campana Lee (KOR, 341.) 6:4, 6:3

Ljutarevič, Martos Gornes (ESP) – Pel (NED), Vega Hernandez (ESP) 7:6(5), 5:7, 10:8
Bortolotti (ITA), Romios (AUS) – Romboli (BRA), Soto (CHI) 3:6, 1:6
NOUZA, VRBENSKÝ – Manafov (UKR), Sanchez (FRA) 6:2, 6:2
Demoliner (BRA), Duran (ARG) – KOPŘIVA, Sačko (UKR) 6:7(6), 6:7(2)
Nam (KOR), Niklas-Salminen (FIN) – JEBAVÝ, SVRČINA 6:2, 6:2