UniCredit Czech Open: Paulson začal třísetovou výhrou, Vrbenský se kvalifikoval

Na prostějovském challengeru UniCredit Czech Open byla zkraje pondělního programu dohrána kvalifikace. Místenku v pavouku dvouhry si zajistil Michael Vrbenský. Martin Krumich sice neuspěl, ale nakonec pronikl do hlavní soutěže jako šťastný poražený. Po poledni odstartovala na Hané rovněž hlavní fáze. Na centrálním dvorci ji úspěšně rozehrál domácí držitel divoké karty Andrew Paulson, který porazil Rusa Kačmazova ve třech setech.

Paulson začal v Prostějově vítězně
Andrew Paulson (318.) vstoupil vítězně do antukového challengeru v Prostějově. Český držitel volné karty přehrál v prvním kole ruského náhradníka Alibeka Kačmazova (257.) po dvou a čtvrt hodině 6:4, 4:6 a 6:4.

O výsledku prvního i druhého setu rozhodl jediný brejk. V rozhodujícím dějství si Paulson vypracoval vedení 5:2 se dvěma brejky a na druhý pokus utkání dopodával. V osmifinále ho čeká šestý nasazený Radu Albot (140.) z Moldavska.

Vrbenský postoupil v Prostějově do hlavní soutěže
Michael Vrbenský (296.) neztratil na challengeru v Prostějově set ani při svém druhém kvalifikačním vystoupení, a zahraje si tak po výhře 6:1 a 6:4 nad Bogdanem Bobrovem (415.) z Ruska hlavní soutěž.

Vrbenský si vybral jedinou slabší chvilku až za stavu 5:2 ve druhém setu, kdy na podání nevyužil mečbol a vůbec poprvé (a naposledy) v duelu ztratil servis. O dva gemy později už zápas dopodával čistou hrou.

Krumich prohrál, přesto si zahraje hlavní soutěž
Martin Krumich (369.) prohrál v pondělním kvalifikačním finále na UniCredit Czech Open 2:6 a 6:7(3) s Jeromem Kymem (444.) ze Švýcarska. Ve druhém setu se po brejku čistou hrou dostal do vedení 4:3, jenže ho při vlastním podání nezvládl potvrdit a zakrátko neuspěl ani ve zkrácené hře.

Krumich se přesto do hlavní soutěže dostal, a to jako šťastný poražený. V úterý bude jeho soupeřem Belgičan Joris De Loore (197.).

UniCredit Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 120 950 EUR, antuka)
ANDREW PAULSON (318.) – Alibek Kačmazov (257.) 6:4, 4:6, 6:4
Radu Albot (MOL, 140.) – Bernabé Zapata Miralles (ESP, 219.) 6:3, 4:6, 7:6(3)
Laslo Djere (SRB, 52.) – Timofej Skatov (KAZ, 199.) 6:4, 6:2
Dennis Novak (AUT, 207.) – Pedro Cachín (ARG, 108.) 2:6, 6:2, 0:6
Gauthier Onclin (BEL, 261.) – Kyrian Jacquet (FRA, 232.) 0:6, 4:6
Gerard Campana Lee (KOR, 341.) – Martin Kližan (SVK, 480.) 7:5, 4:6, 6:2

Toby Alex Kodat (USA, 320.) – Constantin Bittoun Kouzmine (FRA, 487.) 6:7(5), 6:3, 6:3
MARTIN KRUMICH (369.) – Jerome Kym (SUI, 444.) 2:6, 6:7(3)
Kamil Majchrzak (POL, 290.) – Arthur Gea (FRA, 382.) 4:6, 6:4, 4:6
Mohamed Safwat (EGY, 370.) – Neil Oberleitner (AUT, 559.) 6:4, 6:2
MICHAEL VRBENSKÝ (296.) – Bogdan Bobrov (415.) 6:1, 6:4
Matias Soto (CHI, 375.) – Kirill Kivatcev (488.) 3:6, 6:2, 6:2