Denní menu: Macháč končí na RG ve 3. kole. Kučmová, Hindová a Laboutková slaví deblové tituly

Sobotní program byl hodně pestrý. Na Roland Garros, kam je upřena hlavní pozornost, se Tomáš Macháč představil ve třetím kole dvouhry v souboji s Daniilem Medveděvem. Český tenista po srdnatém výkonu nakonec padl ve čtyřech setech. Na okruhu ITF se Aneta Kučmová, Denisa Hindová a Aneta Laboutková radují ze zisku deblových trofejí.

Palicová je podruhé v sezoně ve finále
Dvacetiletá Barbora Palicová (314.) vybojovala na turnaji ITF ve slovinském Otočci postup do druhého finále v této sezoně. V sobotu dopoledne porazila za necelé dvě hodiny Srbku Lolu Radivojevičovou (320.) po obratu 3:6, 6:3, 6:1.

Černý postoupil do finále za 41 minut
Bleskové utkání má za sebou v maďarské Gyule Matyáš Černý (1289.). Domácího Gergelyho Madarasze (911.) přejel za pouhých 41 minut 6:2, 6:1 a zahraje si své první finále na okruhu ITF!

Kučmová vybojovala titul v Klagenfurtu
Aneta Kučmová a Slovinka Nika Radišičová vybojovaly titul na turnaji ITF W35 v rakouském Klagenfurtu. Finále, které se mělo hrát už v pátek, ale počasí to nedovolilo, si Kučmová s Radišičovou podmanily po vítězství 6:3, 7:5 nad Kaylah McPheeovou a Ninou Vargovou.

Hindová s Laboutkovou získaly titul
Denisa Hindová a Aneta Laboutková vyhrály turnaj ITF v chorvatském Bolu. České tenistky v sobotním finále porazily za 80 minut Marii Mettrauxovou ze Švýcarska a Stephanii Judith Visscherovou z Nizozemska 6:3, 6:4.

Vocel se k další trofeji neprokousal
Matěj Vocel, jenž během kariéry vybojoval už 14 deblových trofejí, si na na další zářez na pažbě bude muset počkat. Český tenista a Švýcar Jakub Paul neuspěli ve finále turnaje ITF v bosenském Kiseljaku, kde prohráli s Japonci Kokim Macudou a Riem Nogučim 6:2, 6:7(5), 9:11.

Apltauer s Černým padli ve finále
Filip Apltauer s Matyášem Černým, který dopoledne vybojoval postup do finále singlu, neuspěli v sobotním finále čtyřhry. Nad jejich síly byli Miloš Karol a Tim Ruehl, se kterými prohráli 0:6, 6:7(2).