Denní menu: Rychlá stopka ve Splitu. Všichni čtyři Češi dohráli v úvodním kole

Hlavním bodem úterního programu byl z českého pohledu challenger v chorvatském Splitu, na kterém startovali čtyři čeští tenisté. Zdeněk Kolář, Jiří Veselý, Jakub Nicod ani Jonáš Forejtek ale nepřešli přes úvodní kolo, přičemž pouze Forejtek získal alespoň set. Další Češi a Češky hráli na akcích ITF s dotací od 15 tisíc do 100 tisíc amerických dolarů.

Forejtek neudržel náskok proti Ajdukovičovi
Přes brány prvního kola na challengeru ve Splitu nepřešel ani Jonáš Forejtek (375.). Český kvalifikant prohrál na chorvatské antuce s domácí nasazenou dvojkou Dujem Ajdukovičem (117.) po dvou a půl hodině 7:6(7), 5:7 a 1:6.

Český tenista odvrátil v tiebreaku první sady dva setboly a zkraje druhého dějství odskočil do vedení 1:0 s brejkem, o ten ale okamžitě přišel. Ajdukovič posléze zvládl napínavou koncovku a v rozhodujícím setu už dominoval.

Nicod na kvalifikaci nenavázal
Jakub Nicod (353.) si další výhru na antukovém challengeru ve Splitu nepřipsal. Český kvalifikant nestačil v prvním kole hlavní soutěže na Němce Henriho Squirea (240.) po dvou hodinách boje 2:6 a 6:7(4).

Devatenáctiletý Nicod se ani jednou v utkání nedostal do vedení o brejk, v tiebreaku prohrál od stavu 4:4 tři míčky v řadě. Touto porážkou skončila jeho vítězná série, jež čítala sedm utkání.

Veselý neuspěl ani ve Splitu
Jiří Veselý (281.) neprolomí výsledkové trápení ani na antukovém challengeru ve Splitu. Zkušený český tenista dohrál hned v prvním kole, kde podlehl Tristanovi Lamasinemu (290.) z Francie po hodině a 25 minutách 3:6 a 4:6.

O výsledku první sady rozhodl jediný brejk v osmém gemu. Ve druhém dějství se dostal Veselý celkem k pěti brejkbolům, ani jeden ale nevyužil. Sám naopak ztratil podání za stavu 4:4, Lamasine poté duel navzdory nepříznivému stavu 15-40 dopodával. Třicetiletý Čech letos prohrál už 10 z 11 utkání.

Kolář uhrál jen tři gemy
Zdeněk Kolář (226.) se na antukovém challengeru v chorvatském Splitu neprosadil. Český tenista prohrál v úvodním kole s Polákem Maksem Kaśnikowským (253.) za necelou hodinu a půl 1:6 a 2:6.

Split Open (muži, CRO, 74 825 EUR, antuka)
Maks Kaśnikowski (POL, 253.) – ZDENĚK KOLÁŘ (226.) 6:1, 6:2
JIŘÍ VESELÝ (281.) – Tristan Lamasine (FRA, 290.) 3:6, 4:6
JONÁŠ FOREJTEK (375.) – Duje Ajdukovič (CRO, 117.) 7:6(7), 5:7, 1:6
JAKUB NICOD (353.) – Henri Squire (GER, 240.) 2:6, 6:7(4)

Zaragoza Open (ženy, ESP, 100 000 USD, antuka)
ANNA SISKOVÁ (376.) – Naiktha Bainsová (GBR, 521.) 6:7(4), 4:6

Murrayová Sharanová (GBR), Piterová (POL) – KOLODZIEJOVÁ, SISKOVÁ 3:6, 4:6
KNUTSONOVÁ, Mirošničenková – Bainsová, Lumsdenová (obě GBR) 7:5, 6:2