Denní menu: Macháč zvládl premiéru v Miami. Další Češi končí

Z pěti českých tenistů, kteří rozehráli ve středu turnaj v Miami, se povedlo uspět pouze jednomu. Postup do druhého kola vybojoval Tomáš Macháč, jenž si poradil s debutujícím osmým juniorem světa Darwinem Blanchem. Kvalifikant Vít Kopřiva neuspěl proti Australanovi O´Connellovi. Marie Bouzková zkraje programu prohrála s Číňankou Lin Ču. Linda Fruhvirtová nestačila na zkušenou Američanku Rogersovou a na stejném kurtu následně Karolína Plíšková nestačila na Chorvatku Vekičovou. Jonáš Forejtek v osmifinále antukového challengeru v Zadaru vyřadil pátého nasazeného Chorvata Prižmiče. Další Češi se představili tamtéž ve čtyřhře a na okruhu ITF.

Macháč zahájil v Miami vítězně
Tomáš Macháč (60.) svou premiéru v hlavní soutěži tisícovky v Miami zvládl. Domácího držitele divoké karty Darwina Blanche (1034.) zdolal za hodinu a 20 minut poměrem 6:4 a 6:2.

V prvním setu byl Čech dvakrát o brejk pozadu, nakonec ale osmého juniora světa, jenž si odbýval premiéru na elitním okruhu, udolal v koncovce. Ve druhém setu už byl rodák z Berouna jasně lepším hráčem, a zajistil si tak postup do druhého kola. V tom se Macháč utká s pátým nasazeným Andrejem Rubljovem z Ruska.

Plíšková ve třech setech padla s Vekičovou
Karolíně Plíškové (46.) se v úvodním kole turnaje WTA 1000 v Miami nepovedlo najít recept na Chorvatku Donnu Vekičovou (34.). Česká tenistka se sice po ztrátě úvodní sady dokázala herně zlepšit a dvě brejky ukořistila druhý set pro sebe, ale v rozhodujícím dějství se na returnu už neprosadila. Naopak dvakrát prohrála čistou hrou svůj servis a za dvě hodiny prohrála 4:6, 6:2, 2:6.

L. Fruhvirtová v Miami končí
Linda Fruhvirtová (138.) se nadále výsledkově trápí a na tisícovce na Miami končí v prvním kole. S bývalou světovou třicítkou Shelby Rogersovou, které aktuálně patří až 325. místo na žebříčku WTA, prohrála 6:4, 4:6, 2:6. Ve druhé sadě Fruhvirtová ztratila hned na začátku dvakrát podání a tuto ztrátu už do konce dějství nedohnala. Ve třetí sadě pak rozhodla šňůra pěti her, které Rogersová vyhrála od stavu 0:1.

Kopřiva na O'Connella nestačil
Vít Kopřiva (116.), jenž v Miami úspěšně prošel kvalifikací, další vítězství na konto nepřidal. V úvodním kole hlavní soutěže podlehl Australanovi Christopherovi O'Connellovi (66.) ve dvou setech 2:6, 4:6. V utkání, které trvalo 76 minut, Kopřiva nevyužil ani jeden ze čtyř brejkbolů a naopak třikrát prohrál podání.

Bouzková se loučí v prvním kole
Marie Bouzková (39.) v úvodním kole podniku WTA 1000 v Miami roli papírové favoritky nepotvrdila. S Lin Ču (63.), jež táhla od poloviny února sérii pěti porážek v řadě, prohrála za necelou hodinu a půl po setech 2:6 a 4:6.

Číňanka hrála agresivně a dokázala vzít Bouzkové hned čtyřikrát servis. Ten svůj ztratila jen jednou. Pětadvacetiletá Češka tak na akci neobhájí loňské třetí kolo a bude na Floridě pokračovat po boku španělské kamarádky Sorribesové Tormové už jen ve čtyřhře.

Forejtek se po čtvrt roce probil do čtvrtfinále
Jonáš Forejtek (421.) ustál dramatickou tříhodinovou bitvu v osmifinále antukového turnaje v Zadaru a poprvé od prosince minulého roku pronikl do čtvrtfinále na okruhu ATP Challenger Tour.

Český tenista, jenž obdržel od Dina Prižmiče (173.) ve druhém setu kanára, dokázal v utkání plném brejků stabilizovat ve třetím setu svůj servis, což bylo pro výsledek utkání rozhodující. Zatímco v předchozích dvou sadách Forejtek prohrál podání sedmkrát, ve třetí sadě ani jednou a po brejku v devátém gemu se mohl radovat z vítězství 7:6(8), 0:6, 6:4.

Odpoledne pak spolu s Michaelem Vrbenským postoupili do čtvrtfinále čtyřhry.

Kolář s Jebavým se proti divokým kartám nadřeli
Roman Jebavý se Zdeňkem Kolářem vstoupili do deblové části antukového challengeru v Zadaru vydřeným vítězstvím nad domácími držiteli divoké karty. Nasazené trojky zvítězily nad Chorvaty Matejem Dodigem a Josipem Šimundžou těsně 4:6, 6:3 a 10:8.

Miami Open presented by Itaú (muži, USA, 10 659 033 USD, tvrdý povrch)
Christopher O´Connell (AUS, 66.) – VÍT KOPŘIVA (116.) 6:2, 6:4
TOMÁŠ MACHÁČ (60.) – Darwin Blanch (USA, 1034.) 6:4, 6:2

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 8 770 480 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (39.) – Lin Ču (CHN, 63.) 2:6, 4:6
Shelby Rogersová (USA, 325.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (138.) 4:6, 6:4, 6:2
Donna Vekičová (CRO, 34.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (46.) 6:4, 2:6, 6:2