Denní menu: Menšík porazil přemožitele Djokoviče, v Miami uspěl i Kopřiva

Po Indian Wells je ve Spojených státech na programu další prestižní tisícovka – tentokrát v Miami. Mužskou část kvalifikace v pondělí úspěšně rozehráli dva Češi. Vít Kopřiva splnil roli velkého papírového favorita proti Japonci Sakamotovi z konce první tisícovky žebříčku. Jakub Menšík vyzrál bez potíží na Itala Nardiho, senzačního přemožitele světové jedničky Djokoviče z minulého turnaje. Michael Vrbenský skončil v úvodním kole na antukovém challengeru v chorvatském Zadaru. Jonáš Forejtek a Petr Brunclík absolvovali tamtéž finále kvalifikace, uspěl pouze Forejtek. O hlavní soutěž se bojovalo i na akcích ITF.

Kopřiva začal v kvalifikaci vítězně
Vít Kopřiva (116.) potvrdil na úvod kvalifikace Masters v Miami roli velkého favorita. Český reprezentant porazil Japonce Reje Sakamota (955.) po více než dvou hodinách boje 7:6(5) a 7:6(5).

Kopřiva nevyužil v prvním setu vedení 4:0, ve druhé sadě dohnal jeho soupeř manko 3:5. Český favorit ale přece jenom uspěl v napínavých tiebreacích, a tak může vyhlížet finálové kolo kvalifikace, kde narazí na Američana J.J. Wolfa (94.).

Menšík zvládl premiéru v Miami
Po Vítovi Kopřivovi uspěl v prvním kvalifikačním kole na Masters v Miami také Jakub Menšík (70.). Český teenager přehrál na úvod Itala Lucu Nardiho (96.) po pouhých 70 minutách 6:4 a 6:2.

O výsledku první sady rozhodl jediný brejk z deváté hry. Ve druhém dějství se Menšík prosadil na returnu v prvním a pátém gemu, sám odvrátil oba brejkboly soupeře. O místo v hlavní soutěži si zahraje se Slovákem Lukášem Kleinem (128.).

Vrbenský uhrál jen tři gemy
Michael Vrbenský (320.) na premiérovou letošní výhru v hlavní soutěži challengeru opět nedosáhl. Na antuce v chorvatském Zadaru prohrál čtyřiadvacetiletý Čech za hodinu a půl hladce 1:6 a 2:6 s pátým nasazeným Chorvatem Dinem Prižmičem (173.). Domácí teenager odvrátil v utkání všech sedm brejkbolů soupeře a sám pak na příjmu proměnil čtyři z celkových deseti možností.

Forejtek se kvalifikoval v Zadaru
Jonáš Forejtek (421.) zvládl na antukovém turnaji v Zadaru i druhé kvalifikační vystoupení, a zahraje si tak v Chorvatsku letos potřetí hlavní soutěž challengeru, v níž bude bojovat o premiérové vítězství. Třiadvacetiletý Čech splnil v pondělí roli velkého papírového favorita. Němce Marka Wallnera (1161.) porazil 6:4 a 6:3, ačkoliv ve druhém setu prohrával už 0:3.

Brunclík si hlavní soutěž challengeru nezahraje
Osmnáctiletý Petr Brunclík (1027.) si na svůj premiérový start v hlavní soutěži challengerového turnaje musí ještě počkat. Na antuce v chorvatském Zadaru nezvládl kvalifikační finále, se čtvrtým nasazeným Sandrem Koppem (392.) z Rakouska prohrál za necelou hodinu a čtvrt 1:6, 2:6.

Miami Open presented by Itau (muži, USA, 10 659 033 USD, tvrdý povrch)