Denní menu: Vondroušová prolétla v Indian Wells do 3. kola! Postupují také Lehečka a Nosková

Celkem pět českých singlistů se na prestižním podniku v Indian Wells představilo během pátku, případně v noci na sobotu, v rámci druhého kola. Postup do třetího kola vybojovala Markéta Vondroušová, která ztratila jen dva gemy. Mezi ženami zahájila turnaj vítězstvím také Linda Nosková, která si poradila s Italkou Camilou Giorgiovou. Uspěl rovněž Jiří Lehečka v souboji s Brandonem Nakashimou. Marie Bouzková a Jakub Menšík se naopak s Indian Wells musí rozloučit.

Nosková postoupila v IW do 3. kola
Linda Nosková (29.) vstoupila do turnaje WTA 1000 v americkém Indian Wells výhrou 6:3 a 7:5 nad Camilou Giorgiovou (106.) z Itálie. Nasazená Češka, jež měla v úvodním kole volný los, zahájila zápas dvěma brejky v řadě. Pak sice jednou podání sama ztratila, za stavu 5:3 ale ukončila dějství dalším zápisem na příjmu.

Ve druhém setu odskočila Nosková do vedení 3:1, Giorgiová rychle vyrovnala na 3:3. Za stavu 5:4 nevyužila vsetínská rodačka na příjmu dva mečboly. V dalším gemu Nosková postupně odvrátila tři brejkboly, aby vzápětí přeci jen zápas na příjmu brejkem ukončila.

Ve třetím kole vyzve Nosková světovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska, kterou zvládla na letošním Australian Open porazit.

Lehečka udolal Nakashimu, slaví postup
Jiří Lehečka (32.) vstoupil úspěšně do turnaje Masters v Indian Wells a vybojoval postup do třetího kola. Poté, co měl v úvodní rundě volný los, tak si poradil v kole druhém s domácím Brandonem Nakashimou (93.), jehož udolal po dvou hodinách a 17 minutách 3:6, 6:3, 6:4. V dalším kole na Lehečku čeká souboj s nasazenou pětkou Andrejem Rubljovem.

Do prvního setu vstoupil Lehečka brejkem, ale vedení neudržel a po dvou ztrátách podání úvodní dějství prohrál. Druhou sadu rozhodl jediný brejk, kterého český hráč dosáhl v osmém gemu a rozhodnout tak musela třetí sada.

Lehečka si vypracoval vedení 3:1, Nakashima se ovšem ve skóre dotáhl a rázem se dostal do výrazné psychické výhody. Tu však dokázal český tenista v devátém gemu dalším brejkem zlomit a duel nakonec úspěšně dopodával.

Menšík v souboji mladíků neuspěl
Jakub Menšík (81.) vypadl na podniku ATP 1000 v Indian Wells ve druhém kole. Do zápasu se šestnáctým nasazeným Američanem Benem Sheltonem (16.) vstoupil ziskem prvního setu, nakonec ale za rovné dvě hodiny padl poměrem 6:4, 3:6 a 4:6.

Ani tentokrát se za svůj výkon nemusí osmnáctiletý talent stydět, z kurtu ho vyprovázel aplaus ochozů i sympatický potlesk jeho soupeře. Tomu vzal v pátém gemu poprvé servis, a byť Menšík vzápětí brejk na podání nepotvrdil, za stavu 4:4 už se mu dvě hry po sobě získat povedlo. Sheltonovi pak stačilo ve druhém a třetím dějství uspět shodně jedinkrát na returnu, neboť vlastní podání již neztratil.

Bouzková nedopodávala první set, s Indian Wells se loučí
Marie Bouzková (40.) měla zápas proti světové třiatřicítce Anastasiji Potapovové rozehraný velmi zajímavě, ale ani tři brejky v prvním setu a možnost dopodávat úvodní dějství za stavu 5:4 jí nakonec nestačily. Potapovová první set otočila a ve druhé sadě už byla lepší hráčkou, díky čemuž zvítězila 7:5, 6:1.

Vondroušová ztratila jen dva gemy
Markéta Vondroušová (7.) vstoupila do letošního turnaje v Indian Wells suverénním vítězstvím. Sedmá nasazená ve druhém kole deklasovala za pouhých 65 minut domácí Bernardu Peraovou (78.), kterou porazila 6:0, 6:2.

Česká tenistka v utkání čelila jen jednomu brejkbolu, který odvrátila. Na returnu si naopak vypracovala osm brejkbolů a pět z nich využila.

Klimovičová je letos poprvé v semifinále
Linda Klimovičová (339.) postoupila na podniku ITF v italském Solarinu (25 000 USD) do prvního sezonního semifinále. Devatenáctiletá Češka přehrála v pátek o deset let starší Japonku Haruku Kadžiovou (259.). Nasazenou čtyřku porazila hladce 6:4 a 6:0.

V Solarinu postoupila také Palicová
Po krajance Klimovičové postoupila v italském Solarinu do svého druhého letošního semifinále také Barbora Palicová (337.). Devatenáctiletá Češka porazila 6:1 a 7:5 o třináct let starší Lesley Pattinamaovou Kerkhoveovou (262.) z Nizozemska. Ve druhém setu smazala Palicová manko brejku a ovládla koncovku.

Nicod vyhrál poosmé v řadě
Jakub Nicod (472.) natáhl v tuniském Monastiru šňůru výher na osm zápasů. Vítěz posledního turnaje je po týdnu na stejném místě znovu v semifinále. Z pozice nasazené dvojky naposledy přehrál devatenáctiletý Čech 6:4 a 6:2 stejně starého Itala Petera Buldoriniho (856.).

Sisková je po obratu v semifinále
Nejvýše nasazená účastnice patnáctitisícového turnaje ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu si v sobotu zahraje o finále. Anna Sisková (387.) v pátek otočila čtvrtfinále s Dariou Fraymanovou (878.), Kypřanku dorazila po setech 4:6, 6:3 a 6:0 kanárem.

BNP Paribas Open, Indian Wells (muži, USA, 11 918 990 USD, tvrdý povrch)
Ben Shelton (USA, 16.) – JAKUB MENŠÍK (81.) 4:6, 6:3, 6:4
Brandon Nakashima (USA, 93.) – JIŘÍ LEHEČKA (32.) 6:3, 3:6, 4:6

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 9 258 080 USD, tvrdý povrch)
Bernarda Peraová (USA, 78.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (7.) 0:6, 2:6
MARIE BOUZKOVÁ (40.) – Anastasia Potapovová (33.) 5:7, 1:6
Camila Giorgiová (ITA, 106.) – LINDA NOSKOVÁ (29.) 3:6, 5:7

Kruegerová, Stephensová (obě USA) – Hunterová (AUS), SINIAKOVÁ 3:6, 1:6