Ceny Laureus: Vondroušová je v prestižní nominaci, nechybí Djokovič ani Šwiateková

- Marek Bartošík

Nominační listina pro ocenění Laureus za rok 2023 obsahuje také jméno Markéty Vondroušové. Česká tenistka loni senzačně opanovala Wimbledon, kde byla o rok dříve kvůli zranění pouze jako turistka, a vysloužila si tím nominaci v kategorii comeback roku. O prestižní cenu usilují také Novak Djokovič (sportovec), Iga Šwiateková (sportovkyně), Coco Gauffová (průlom/objev) a Diede de Grootová (sportovci s handicapem).

Markéta Vondroušová figuruje v elitní šestičlenné nominaci na comeback roku sportovních cen Laureus, jimž se přezdívá „sportovní Oscar“. Čtyřiadvacetiletá Češka se loni po zranění a operaci zápěstí vrátila mezi elitu, a dokonce slavila triumf v posvátném Wimbledonu!

Kromě Vondroušové jsou v nominaci na comeback neboli návrat roku také gymnastka Simone Bilesová, atletka Katarina Johnsonová-Thompsonová, ragbista Siya Kolisi, fotbalista Sébastien Haller a basketbalista Jamal Murray.

„Jsem velmi hrdá na to, že jsem nominována na Laureus comeback roku! S velkou pokorou se připojuji k tak úžasným a inspirativním sportovcům,“ napsala na instagramovém účtu Vondroušová.

Ceny Laureus se udělují od roku 2000, o nominacích hlasuje přes 1000 členů sportovních médií. O vítězích každoročně rozhoduje více než 60 vysloužilých legend z různých sportů. Letos se ceremoniál uskuteční 22. dubna v Madridu.

Z českých sportovců a sportovkyň se před Vondroušovou dočkaly nominace Petra Kvitová za sezonu 2011 (kategorie sportovkyně a průlom) a Ester Ledecká za rok 2018 (sportovkyně), ani jedna ale cenu nezískala.