Denní menu: Plíšková otočila derby s Noskovou! Vondroušová a Siniaková končí

Markéta Vondroušová prohrála na tisícovce v katarském Dauhá osmifinále s Ruskou Pavljučenkovovou. Kateřina Siniaková na stejném turnaji nestačila na Američanku Danielle Collinsovou. Karolína Plíšková porazila po obratu Lindou Noskovou a vybojovala v Kataru postup do čtvrtfinále. Jakub Menšík postoupil na challengeru v bahrajnské Manámě do čtvrtfinále.

Plíšková otočila další zápas, uspěla v derby
Karolína Plíšková (59.) pokračuje na vítězné vlně! Česká hráčka vyhrála sedmý zápas v sedmi dnech, když tentokrát otočila derby s Lindou Noskovou (28.), kterou porazila 3:6, 7:5, 6:1.

Plíšková prohrávala ve druhém setu 4:5 a Nosková šla na servis, jenže v tu chvíli se hra mladší z Češek rozpadla a Plíšková se nastartovala k obratu. Z dalších deset odehraných gemů vyhrála hned devět a vybojovala postup do čtvrtfinále. V něm si zahraje s Naomi Ósakaovou (747.), která mezi osmičku nejlepších postoupila po odhlášení Lesji Curenkové.

Siniaková končí v osmifinále
Kateřině Siniakové (42.) se nepovedlo v osmifinále katarské tisícovky v Dauhá navázat na vítězství nad světovou trojkou Coco Gauffovou a s turnajem se musí rozloučit. Nad síly české hráčky byla Američanka Danielle Collinsová (63.), se kterou prohrála za 102 minut po setech 4:6, 3:6.

Utkání nabídlo vyrovnanou a dramatickou podívanou, navzdory relativně jasnému skóre. Siniaková v obou setech dokázala vybojovat vedení s výhodou brejku, ale v obou případech se nakonec musela před soupeřkou sklonit.

Siniaková se v utkání prosadila na returnu hned pětkrát, servis si však prohrála sedmkrát. Ve druhém setu rozhodla Collinsová o svém vítězství šňůrou čtyř gemů, díky čemuž se dostala do vedení 5:2 a duel posléze dopodávala.

Vondroušová vypadla v Dauhá v osmifinále
Dvouhra skončila pro Markétu Vondroušovou (8.) na tisícovce v Dauhá už v osmifinále. Nasazená šestka v něm podlehla 5:7 a 3:6 Anastasii Pavljučenkovové (32.).

Úřadující wimbledonská šampionka přitom vstoupila do zápasu dobře, když vedla 3:1 a měla brejkbol. Ruska posléze otočila na 3:5 a promarnila pro změnu setbol. Za stavu 5:5 neproměnila sokolovská rodačka další brejkbol, aby vzápětí ztratila servis a tím i celý set. Zkraje druhého dějství nabrala Vondroušová ztrátu 0:3, kterou už ve zbylém průběhu nedohnala.

V Kataru tak bude pokračovat po boku krajanky Marie Bouzkové už jen ve čtyřhře.

Bouzková s Vondroušovou prošly do čtvrtfinále v Dauhá
Marie Bouzková a Markéta Vondroušová zvládly v Dauhá osmifinálové utkání a prošly mezi osm nejlepších párů turnaje. Ve středu večer porazily Lindu Noskovou a Terezu Mihalíkovou dvakrát 6:4.

Menšík postoupil v Manámě do čtvrtfinále
Jakub Menšík (129.) postoupil na challengeru v bahrajnské Manámě do čtvrtfinále. Osmnáctiletý Čech neztratil sadu ani při svém druhém vystoupení na turnaji a porazil bez ztráty servisu 6:1 a 6:4 Nermana Fatiće (200.) z Bosny a Hercegoviny. Jedinou slabší chvilku si vybral Menšík v úvodu druhého dějství, kdy prohrával na podání 1:2 a 0:40, pěti získanými výměnami v řadě ale gem otočil, aby hned v tom dalším získal na příjmu klíčový brejk. Příštím soupeřem prostějovského rodáka bude Marco Trungelliti (229.) z Argentiny.

Kolář s Walkówem začali v Cherbourgu vítězně
Zdeněk Kolář a Szymon Walków postoupili na halovém challengeru ve francouzském Cherbourgu do čtvrtfinále čtyřhry. Nasazené čtyřky na úvod porazily 6:3 a 7:5 Švýcara Remyho Bertolu a Itala Giorgia Riccu. Česko-polská dvojice neztratila za celé utkání ani jednou servis, když odvrátila všechny tři brejkboly soupeřů.

Svrčina zvládl deblové derby s Jebavým
Dalibor Svrčina společně s Tunisanem Dougazem postoupili do čtvrtfinále čtyřhry na challengeru v Manámě. V úvodním kole porazili Romana Jebavého se Španělem Vegou Hernandezem 6:2, 2:6, 10:5.

Qatar TotalEnergies Open 2024, Dauhá (ženy, QAT, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (8.) – Anastasia Pavljučenkovová (32.) 5:7, 3:6
Danielle Collinsová (USA, 63.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (42.) 6:4, 6:3
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (59.) – LINDA NOSKOVÁ (28.) 3:6, 7:5, 6:1

Osmifinále čtyřhry
Mihalíková (SVK), NOSKOVÁ – BOUZKOVÁ, VONDROUŠOVÁ 4:6, 4:6

Bahrain Ministry of Interior Tennis Challenger, Manáma (muži, BHR, 164 000 USD, tvrdý povrch)
Nerman Fatić (BIH, 200.) – JAKUB MENŠÍK (129.) 1:6, 4:6

Dougaz (TUN), SVRČINA – JEBAVÝ, Vega Hernandez (ESP) 6:2, 2:6, 10:5

Challenger Cherbourg La Manche (muži, FRA, 74 825 EUR, tvrdý povrch – hala)
Bertola (SUI), Ricca (ITA) – KOLÁŘ, Walków (POL) 3:6, 5:7

Lexus GB Pro-Series Roehampton (ženy, GBR, 40 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Lara Saldenová (BEL, 497.) – BARBORA PALICOVÁ (328.) 5:7, 3:6
Yuriko Lily Miyazakiová (GBR, 175.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (278.) 3:6, 6:4, 3:6

Chaly W50, Morelia (ženy, MEX, 40 000 USD, tvrdý povrch)
Hinojosaová Gómezová, Portillová Ramírezová (obě MEX) – BAYERLOVÁ, Fossaová (ITA) 4:6, 1:6

Hammamet Open (ženy, TUN, 25 000 USD, antuka)
LAURA SAMSON (-) – Jessica Pieriová (ITA, 634.) 3:6, 3:6

Antalya Series (ženy, TUR, 25 000 USD, antuka)