Denní menu: Siniaková nedotáhla obrat v Linci. Fruhvirtová dohrála v Thajsku

Linda Fruhvirtová v thajském Hua Hinu prohrála osmifinálové utkání proti 45. hráčce světa Lin Ču z Číny. O postup do čtvrtfinále si zahrála na velkém halovém turnaji v Linci Kateřina Siniaková, která ve třetím setu stáhla ztrátu dvou brejků, ale nakonec obrat proti Claře Burelové nedotáhla. Zdeněk Kolář postoupil na challengeru v Koblenci už do čtvrtfinále. Na velkém turnaji ITF ve Francii došlo k derby mezi Terezou Martincovou a Barborou Palicovou. Vítězství vybojovala po obratu zkušenější Martincová.

Siniaková padla v třísetové bitvě
Kateřina Siniaková (49.) se loučí s halovým turnajem v rakouském Linci v osmifinále. V dramatickém střetnutí s Clarou Burelovou (52.), se kterou hrála dvě hodiny a 21 minut, prohrála ve třech setech 3:6, 7:5, 4:6.

V utkání byla Burelová hodně silná na returnu (využila 10 z 16 brejkbolů) a Siniakové se povedlo být lepší pouze ve druhém setu, kdy se jí povedlo prorazit podání Francouzky hned čtyřikrát. V závěrečné sadě ale byla právě síla Burelové na returnu rozhodující.

Siniaková prohrávala už 1:5 a nakopla se k velkému obratu. Obrala soupeřku dvakrát o podání a snížila na 4:5. Pak ale francouzská tenistka zabrala na příjmu a svým dalším brejkem zápas zakončila.

Fruhvirtová se do čtvrtfinále nepodívá
Linda Fruhvirtová (126.) dohrála na turnaji v thajském Hua Hinu v osmifinále. Nad síly české hráčky byla druhá nasazená Lin Ču (45.), se kterou prohrála hladce za hodinu a dvacet minut po setech 2:6, 2:6.

Fruhvirtové se nepovedlo v utkání využít ani jeden ze svých třech brejkbolů, servis si naopak prohrála hned čtyřikrát. V prvním setu čínská hráčka zapsala od stavu 1:2 pět her v řadě, v druhém dějství se pak na returnu prosadila ve třetím a sedmém gemu.

Kolář se probojoval do čtvrtfinále
Zdeněk Kolář (180.) zvládl na halovém challengeru v německém Koblenci i své druhé vystoupení a postoupil do čtvrtfinále. Tentokrát Čech porazil za hodinu a 50 minut poměrem 6:3 a 7:6(3) Tristana Lamasinea (295.) z Francie, jenž se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace.

Do zápasu vstoupil Kolář ztraceným podáním, okamžitě si ho ale vzal zpátky a v osmém gemu učinil dalším brejkem rozhodující krok k zisku prvního setu. Ve druhém dějství si oba tenisté drželi podání do stavu 5:5. Kolář poté servíroval za stavu 6:5 na výhru, Lamasine si rebrejkem vynutil zkrácenou hru. Tu už zcela ovládl rodák z Bystřice nad Pernštejnem.

Upper Austria Ladies Linz, Linec (ženy, AUT, 922 573 USD, tvrdý povrch – hala)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (49.) – Clara Burelová (FRA, 52.) 3:6, 7:5, 4:6

Thailand Open, Hua Hin (ženy, THA, 267 082 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (126.) – Lin Ču (CHN, 45.) 2:6, 2:6