Denní menu: Macháč i Siniaková na Australian Open dohráli. Kopřiva ve Francii prohrál

Na grandslamovém Australian Open byli ve čtvrtek v akci tři čeští zástupci. Tomáš Macháč a Č'-čen Čang v semifinále čtyřhry nestačili na nasazené dvojky Rohana Bopannu s Matthewem Ebdenem. Kateřina Siniaková se Storm Hunterovou pak skončily v deblovém semifinále na raketách Su-wej Sie s Elise Mertensovou. Teenager Jan Kumstát pronikl už do semifinále juniorského turnaje! Vít Kopřiva na challengeru ve Francii skončil v osmifinále. Petr Nouza končí na challengeru v Belgii. Další Češi tradičně zápolili na akcích ITF.

Kopřiva v osmifinále neuspěl
Vít Kopřiva (132.) na halovém challengeru ve francouzském Quimperu na výkon z prvního kola nenavázal. V osmifinále podlehl sedmý nasazený Čech za hodinu a 42 minut 5:7 a 4:6 domácímu držiteli divoké karty Matteu Martineauovi (261.). Do utkání přitom vstoupil rodák z Bílovce parádně, když se rychle dostal do vedení 5:2, pak ale prohrál pět gemů v řadě. O výsledku druhého setu poté rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu.

Grandslam

Australian Open, Melbourne (AUS, 86 500 000 AUD, tvrdý povrch)
Semifinále čtyřhry mužů
MACHÁČ, Čang (CHN) – Bopanna (IND), Ebden (AUS) 3:6, 6:3, 6:7(7)

Semifinále čtyřhry žen
Hunterová (AUS), SINIAKOVÁ – Sie (TPE), Mertensová (BEL) 5:7, 6:1, 3:6

Čtvrtfinále dvouhry juniorů
Hayden Jones (AUS) – JAN KUMSTÁT 7:6(2), 3:6, 5:7

Semifinále čtyřhry juniorů
BRUNCLÍK, Frydrych (GBR) – Bigun, Leach (oba USA) odloženo na 26.1.

Semifinále čtyřhry juniorek
PAŠTIKOVÁ, Stuseková (GER) – Klugmanová, Xuová (obě GBR) odloženo na 26.1.

Více se Australian Open věnujeme zde.

Open Quimper Bretagne Occidentale (muži, FRA, 148 625 EUR, tvrdý povrch – hala)
VÍT KOPŘIVA (132.) – Matteo Martineau (FRA, 261.) 5:7, 4:6

BW Open, Ottignies-Louvain-La-Neuve (muži, BEL, 148 625 EUR, tvrdý povrch – hala)
Hüsler, Riedi (oba SUI) – NOUZA, Stevens (NED) 2:6, 6:1, 10:4

W75+H Porto (ženy, POR, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Chwaliňská (POL), MALEČKOVÁ – Appletonová, Christieová (obě GBR) 6:4, 6:1
Barnettová (GBR), DETIUC – Andersonová, Hewittová (obě USA) 6:2, 4:6, 12:10

GNC-BR Adityan Memorial ITF Mens Futures 2024, Čennaí (muži, IND, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Mukund Sasikumar (IND, 554.) – DOMINIK PALÁN (331.) 5:7, 7:6(3), 7:5

MLP-CUP 2024, Nussloch (muži, GER, 25 000 USD, koberec – hala)
Hazem Naw (SYR, 468.) – DAVID POLJAK (952.) 6:4, 6:4

RIKL, VOCEL – Broska, Ruehl (oba GER) 6:2, 6:3

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Alkaya, Ozdemir (oba TUR) – KELLOVSKÝ, Martinez Martinez (ESP) 7:6(5), 3:6, 6:10

Antalya Series (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
LINDA ŠEVČÍKOVÁ (1061.) – Denislava Gluškovová (BUL, 692.) 6:7(6), 6:2, 3:6
Ela Nala Miličová (SLO, 1033.) – DENISA HINDOVÁ (640.) 6:4, 6:0

Hagemanová, Okurová (obě NED) – ŠEVČÍKOVÁ, Turkmenová (TUR) 7:6(6), 6:7(5), 5:10
Jeong (KOR), Modestiová (ITA) – HINDOVÁ, Mi (CHN) 6:4, 7:6(6)