Denní menu: Krejčíková je podruhé ve čtvrtfinále Australian Open. Bartůňková na turnaji ITF prohrála finále

Barbora Krejčíková zvládla svůj osmifinálový duel na Australian Open, šestnáctiletou Mirru Andrejevovou porazila ve třech setech. V Melbourne si osmadvacetiletá Češka zahraje podruhé v kariéře mezi osmi nejlepšími. Ve čtyřhře po boku svých zahraničních spoluhráčů postoupili do čtvrtfinále Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč. Teprve sedmnáctiletá Nikola Bartůňková na turnaji ITF v anglickém Sunderlandu titul nezískala, své soupeřce podlehla ve dvou setech poté, co ve druhém setu neproměnila setboly.

Bartůňková v Sunderlandu na titul nedosáhla
Nikola Bartůňková (289.) na prvním letošním turnaji v Sunderlandu svůj čtvrtý titul mezi profesionálkami nevybojovala, ve finále podniku ITF W35 podlehla Švýcarce Valentině Ryserové (291.) po setech 3:6, 6:7(6).

První set teprve sedmnáctileté české tenistce nevyšel. V šestém gemu přišla o podání a v první sadě čelila ještě dalším pěti brejkbolům, které dokázala odvrátit. Sama měla jen dvě šance na prolomení soupeřčina podání, ale ani jednu nevyužila.

Ani start do druhého dějství finále nevyšel Bartůňkové podle představ, tentokrát ztratila své podání už ve třetím gemu. V tomto případě ale naštěstí náskok své soupeřky dokázala vymazat a hned srovnala na 2:2. Brejkbol pak měla Češka ještě za stavu 4:3, ale nadějný stav tentokrát v zisk gemu při soupeřčině podání nepřetavila.

Druhá sada nakonec dospěla do tiebreaku, ve kterém získala Bartůňkova rychle minibrejk a poté vedla 5:2 a pak ještě 6:4 a měla dva setboly. Ryserová ale oba odvrátila, následně si vypracovala mečbol a zápas ukončila.