Denní menu, 30.11.2023: Štruplová je v Itálii už v semifinále! Kučmová v Trnavě končí

Čtvrteční tenisový program obstaraly pouze zápasy na okruhu ITF World Tennis Tour. Aneta Kučmová nenašla recept na favoritku Niginu Abdurajmovovou v osmifinále šedesátky v Trnavě. Michaela Bayerlová neuspěla v dohrávce zápasu prvního kola v australském Gold Coastu. Julie Štruplová v italské Selva Gardeně nastoupila už ke čtvrtfinálovému utkání, které po téměř tříhodinové bitvě vyhrála.

Štruplová je v Selva Gardeně v semifinále
Julie Štruplová (333.) zvládla na halovém turnaji v italské Selva Gardeně čtvrteční čtvrtfinále a postoupila do semifinále! Na tamní pětadvacítce porazila čtvrtou nasazenou Amarni Banksovou (320.) z Velké Británie po dvou hodinách a padesáti minutách 7:5, 5:7, 6:1.

Souboj to byl hodně vyrovnaný a dramatický. Štruplová v prvním setu prohrávala už 3:5, ale pak zaznamenala šest her v řadě a rázem vedla 7:5 a 2:0. Tentokrát to byla Banksová, která ve druhém dějství prohrávala 3:5, ale i ona úspěšně skóre otočila a vynutila si rozhodující sadu.

V té ale už Štruplová na kurtu dominovala. Nečelila ani jednomu brejkbolu, prosadila se třikrát na returnu a vyhrála hladce 6:1.