Denní menu, 26.11.2023: Forejtek předvedl v kvalifikaci parádní otočku, Nicod titul nezískal

Sezóna 2023 se již pomalu ale jistě blíží svému konci, což se projevuje také na počtu českých tenistů na turnajích. Jonáš Forejtek úspěšně rozehrál kvalifikaci challengeru ve španělském Maspalomasu, Jakub Nicod v kyperském Limassolu titul z turnaje ITF nevybojoval.

Forejtek v kvalifikaci vydřel postup
Jonáš Forejtek (632.) i přes velké problémy nakonec zvládl první kolo kvalifikace na challengeru ve španělském Maspalomasu, domácího tenistu Maria Gonzaleze Fernandeze (715.) udolal 2:6, 6:0, 7:5.

První sada se českému tenistovi nepovedla, v její třetí a sedmé hře přišel o podání a za 45 minut ji ztratil. Ve druhém setu se povedlo 22letému českému tenistovi vrátit se do utkání, když svého o rok mladšího soupeře přejel kanárem. V rozhodujícím setu Forejtek prohrával už 1:5, ale poté se nadechl k velkému obratu. Vyhrál šest gemů v řadě, během kterých odvrátil pět mečbolů a třetí set nakonec vyhrál 7:5.

Český hráč tak ukončil třízápasovou šňůru porážek a v neděli si zahraje finále kvalifikace proti Ukrajinci Ericu Vanšelbojmovi (383.).

Nicod turnajovou trofej nevybojoval
Jakub Nicod (625.) prohrál finálový zápas na turnaji ITF v kyperském Limassolu a pro titul si tentokrát nedokráčel. V neděli byl nad síly třetího nasazeného Dán Elmer Möller (415.), kterému podlehl ve dvou setech 4:6, 3:6.