Denní menu, 25.11.2023: B. Fruhvirtová vybojovala sedmý titul v sezoně

Brenda Fruhvirtová na turnaji ITF W40 v mexické Guadalajaře vybojovala sedmý titul v této sezoně. Ve finále hladce ve dvou setech porazila Valeriji Strachovovou. Titul na pětadvacítce ve Vale do Lobo vybojovali David Poljak s Matějem Vocelem.

Fruhvirtová vyhrála sedmý letošní titul
Brenda Fruhvirtová (119.) nadále drží stoprocentní úspěšnost ve finálových zápasech na okruhu ITF! Česká tenistka vybojovala sedmý letošní titul a celkově patnáctou trofej v kariéře na turnaji ITF W40 v Guadalajaře. Ukrajinku Valeriji Strachovovou (309.) porazila za pouhou hodinu a 19 minut po setech 6:1, 6:3.

Jedinou komplikací v utkání bylo, když Fruhvirtová neudržela ve druhé sadě vedení 3:1 a dovolila Strachovové srovnat na 3:3. V koncovce ovšem znovu dominovala a zápas zakončila na returnu, když dokázala popáté prorazit Strachovové servis.

Poljak s Vocelem vyhráli titul v Portugalsku
Ryze české finále čtyřhry bylo na programu na turnaji IT v portugalském Vale do Lobo. Z triumfu se radují David Poljak s Matějem Vocelem, kteří porazili Hynka Bartoně a Michala Lušovského 4:6, 6:3, 11:9.

Nicod si zahraje finále v Limassolu
Třetí nasazený Jakub Nicod (625.) zvládl na patnáctce v kyperském Limassolu dramatickou bitvu s Polákem Olafem Pieczkowskim (520.) a postoupil do nedělního souboje o titul. Druhého nasazeného porazil po dvou hodinách a 20 minutách 6:2, 5:7, 6:2.

Brunclík neproměnil dva setboly, končí v semifinále
Sedmnáctiletý Petr Brunclík (1291.) na turnaji ITF v Monastiru skončil v semifinále. V utkání s Belgičanem Simonem Beaupainem (903.) napřed vedl ve druhém setu 2:0 a poté si v tiebreaku vypracoval dva setboly, ale ani jedna ze situací nakonec nevedla k prodloužení zápasu na tři sady. Český tenista prohrál po dvou hodinách a 35 minutách 4:6, 6:7(11).

Barnat dohrál v semifinále
Jiří Barnat (606.) na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu dohrál v semifinále. Nad síly českého tenisty byl Ukrajinec Vadym Ursu (619.), kterému podlehl za hodinu a 43 minut po setech 4:6, 5:7. Barnata může mrzet především ztráta prvního setu, ve kterém se dostal do vedení 4:2, ale pak prohrál čtyři gemy v řadě.

Barnat s Hrazdilem na titul nedosáhli
Finále čtyřhry na turnaji ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu radost českému páru Jiří Barnat, Jan Hrazdil nepřinesla. Češi v sobotním souboji podlehli Slovákům Tomášovi Laníkovi a Samuelovi Puškárovi 6:7(4), 6:1, 10:12.

W40 Guadalajara City (ženy, MEX, 40 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (119.) – Valerija Strachovová (UKR, 309.) 6:1, 6:3

Vale Do Lobo Open I (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
POLJAK, VOCEL – BARTOŇ, LUŠOVSKÝ 4:6, 6:3, 11:9