Denní menu, 23.11.2023: Bejlek nadále vítězí, Brenda Fruhvirtová už je v semifinále

Sára Bejlek zaznamenala na podniku WTA 125 v brazilském Florianopolisu dvanáctou výhru v řadě a postoupila na akci mezi osm nejlepších hráček. Tentokrát porazila ve dvou setech Francouzku Jeanjeanovou. Na challengeru v Japonsku definitivně skončil Zdeněk Kolář, jenž prohrál také v deblu. Brenda Fruhvirtová na čtyřicítce v mexické Guadalajaře postoupila do semifinále dvouhry. Nejvýše nasazená tenistka turnaje ztratila jen čtyři gemy s Rumunkou Leeovou.

Bejlek vyhrála podvanácté v řadě
Sára Bejlek (134.) postoupila na antukovém turnaji WTA 125 v brazilském městě Florianopolis do čtvrtfinále a prodloužila svou vítěznou sérii už na dvanáct zápasů. Tentokrát porazila sedmnáctiletá Češka za hodinu a čtvrt 6:2 a 7:6(3) Leoliu Jeanjeanovou (129.).

S o jedenáct let starší Francouzkou prohrávala tenistka z Hrušovan nad Jevišovkou ve druhém setu o dva brejky už 2:5, přesto si vynutila zkrácenou hru, během níž na kurtu dominovala. Příští protivnicí Bejlek bude Mexičanka Renata Zarazuaová (151.).

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Kolář v Japonsku dohrál také ve čtyřhře
Zdeněk Kolář po konci v prvním kole dvouhry dohrál na challengeru v japonské Jokohamě také ve čtvrtfinále čtyřhry. Český tenista a jeho deblový parťák Karol Drzewiecki překvapivě nestačili na duo Ho, Puttergill po sadách 5:7, 4:6. Třetí nasazený pár v úvodním setu vedl 5:2, ve zbytku sady ovšem nezískal jediný gem. Ve druhém dějství rychle prohrával 1:3, na returnu už neuspěl, turnaj tak pro něj skončil.

Brenda Fruhvirtová je bez ztráty setu v semifinále
Brenda Fruhvirtová (119.) natáhla na podniku ITF v mexické Guadalajaře (40 000 USD) svou vítěznou sérii na osm utkání, a to bez jediného ztraceného setu. Slitování neměla šestnáctiletá Češka ani s Gabrielou Leeovou (443.). O dvanáct let starší Rumunku přehrála za pouhých 55 minut poměrem 6:3, 6:1. O další finále si vítězka šesti letošních titulů zahraje proti Rusce Veronice Mirošničenkové (353.).