Denní menu, 21.11.2023: Bejlek vyřadila bývalou pátou singlistku světa!

Sára Bejlek se po titulu v chilské Colině přesunula do brazilského Florianopolisu, kde už v úterý úspěšně absolvovala zápas prvního kola. Narazila na italskou veteránku Saru Erraniovou, se kterou si poradila ve dvou sadách. Linda Fruhvirtová jako nasazená jednička senzačně končí hned v prvním kole turnaje ITF v japonském Takasaki, kde prohrála s domácí divokou kartou Ajanou Šimizuovou. Na challengeru v japonské Jokohamě vybojoval Zdeněk Kolář postup do čtvrtfinále čtyřhry. Barbora Michálková se poprvé v kariéře kvalifikovala do hlavní soutěže turnajů ITF.

Bejlek vyhrála 11. zápas v řadě, vyřadila Erraniovou
Sára Bejlek (134.) po dvou titulech v řadě zahájila úspěšně také antukový podnik WTA 125 v brazilském Florianopolisu. Sedmnáctiletá česká tenistka v prvním kole dvouhry vyřadila finalistku French Open 2012 a bývalou pátou singlistku světa Saru Erraniovou (134.) po sadách 6:1, 7:6(5). Bejlek za jedenáctou výhrou v řadě vstoupila skvěle, hned v úvodním gemu získala brejk. Rychle vedla 3:0, první set díky dalšímu brejku nakonec urvala za pouhých 22 minut. Soupeřky si do páté hry druhé sady braly servisy, Bejlek poté odskočila na 5:2. Zápas hned třikrát nedopodávala, v tiebreaku se už štěstí přiklonilo na její stranu. V osmifinále ji vyzve Leolia Jeanjeanová (129.).

L. Fruhvirtová nečekaně končí v prvním kole
Linda Fruhvirtová (89.) na velkém turnaji ITF v japonském Takasaki nesplnila roli velké favoritky. V zápase prvního kola s domácí divokou kartou Ajano Šimizuovou (378.) prohrála 6:1, 6:7(6), 6:7(4). Ve třetím setu přitom nasazená jednička vedla 4:2, náskok ovšem udržet nedokázala.

Challengery/WTA 125

MundoTenis Open, Florianopolis (ženy, BRA, 115 000 USD, antuka)
Sara Erraniová (ITA, 103.) – SÁRA BEJLEK (134.) 1:6, 6:7(5)

Yokohama Keio Challenger, Jokohama (muži, JPN, 80 000 USD, tvrdý povrch)
Su (TPE), Šimizu (JPN) – Drzewiecki (POL), KOLÁŘ 6:4, 6:7(7), 5:10

Takasaki Open (ženy, JPN, 100 000 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (89.) – Ajano Šimizuová (JPN, 378.) 6:1, 6:7(6), 6:7(4)

Brisbane QTC Tennis International (ženy, AUS, 60 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAELA BAYERLOVÁ (455.) – Tahlia Kokkinisová (AUS, -) 6:1, 7:6(7)

Vale Do Lobo Open I (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Loic Namigandet Tenguere (FRA, 1295.) – MICHAL LUŠOVSKÝ (-) 6:4, 6:2

DAVID POLJAK (872.) – Chumojun Sultanov (UZB, 436.) 6:2, 4:6, 1:6

Fernandez Da Silva (POR), Torres Ramis (ESP) – BARTOŇ, LUŠOVSKÝ 4:6, 4:6

W25 Kaeline TWW Pro Series Limassol (ženy, CYP, 25 000 USD, tvrdý povrch)
JULIE ŠTRUPLOVÁ (334.) – Leonie Kungová (SUI, 447.) 2:6, 2:6

Jatcenková (-), Zacharovová (-) – ŠTRUPLOVÁ, Vandewinkelová (BEL) 7:5, 2:6, 8:10

Raiffeisen ITF Woman's Val Gardena, Ortisei (ženy, ITA, 25 000 USD, hala – tvrdý povrch)
ANETA KUČMOVÁ (405.) – Sofia Milatová (SVK, 702.) 6:0, 6:2

Magic Tours by FTT, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Marcel Zielinski (POL, 708.) – JAKUB FILIP (1852.) 7:5, 6:2

Lechno-Wasiutynski, A. Majchrzak (oba POL) – BRUNCLÍK, FILIP 4:6, 7:6(5), 9:11

Egypt 21 Men's Future, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
FILIP DUDA (1468.) – Nicolo Consonni (ITA, 1674.) 6:4, 6:3

Philippov (-), Jurkevič (-) – BARNAT, HRAZDIL 3:6, 2:6
DUDA, POŠTOLKA – Cejovič (SRB), Gregoriou (GRE) 6:2, 6:2

M15 Heraklion (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DANIEL PÁTÝ (671.) – Adrian Bodmer (SUI, 1760.) 4:6, 5:7

Gea, Pietri (oba FRA) – Calzi (LUX), PÁTÝ 1:6, 6:2, 10:5

W15 Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Maria Lazarenková (UKR, -) – BARBORA MICHÁLKOVÁ (-) 5:7, 6:4, 10:12

Antonitschová (AUT), Sandbergová (GER) – SLAVÍKOVÁ, Svatíková (SVK) 6:4, 5:7, 5:10

M15 Ipoh Perak Tournament 2023 (muži, MAS, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PATRIK OPLUŠTIL (1263.) – David Agung Susanto (INA, 2037.) 6:2, 4:6, 10:6