Jako ve Valencii! Český tým si chválí podmínky, které jsou stejné jako při jejich jízdě skupinou

- Jan Vojkůvka, Marek Bartošík

Český daviscupový tým má za sebou ve španělské Málaze první tréninkové bloky, během nichž ladí formu před středečním čtvrtfinále proti Austrálii. S podmínkami, které jsou podle Jiřího Lehečky i kapitána Jaroslava Navrátila podobné jako ve Valencii, jsou čeští tenisté spokojeni.

„Podmínky jsou skoro stejné jako ve Valencii. Tím, že trénujeme na úplně novém povrchu, na kterém se ještě předtím nehrálo, tak je povrch oproti Valencii lehce pomalejší, ale bavíme se jen o pěti, deseti procentech,“ vysvětloval Lehečka, který věří, že se povrch před samotnými zápasy ještě zrychlí. „Věřím, že když se na tom bude teď dvanáct hodin denně trénovat, tak v úterý a ve středu, kdy budou začínat zápasy, bude povrch úplně stejný jako ve Valencii. To je pro nás všechny dobrá zpráva.“

Česká jednička při těchto slovech zavzpomínala na skvělé vystoupení české reprezentace během základní skupiny ve Valencii. V září se povedlo Lehečkovi, Macháčovi, Menšíkovi a Pavláskovi vyhrát svou skupinu před Srbskem, Španělskem a Koreou s úchvatným skóre 9:0.

„Kdyby nám někdo minulý rok řekl, když jsme hráli baráž s Izraelem, že za rok budeme hrát finále v Málaze, poté co neprohrajeme ve Valencii ani zápas, tak bychom to všichni brali. Někdo by možná ani nevěřil. O to hezčí to je,“ usmíval se Lehečka.

Před on-line tiskovou konferencí z Málagy měl český tým za sebou první trénink, během něhož Lehečka trénoval s kapitánem a deblistou Adamem Pavláskem. Tím ale sobotní program zdaleka neskončil. Další tréninkový blok začal i s Tomášem Macháčem záhy po tiskovce. „Od pěti máme všichni tři dohromady ještě jeden trénink, takže to už budeme společně na kurtu a trénink bude zase vypadat trochu jinak,“ poznamenal Lehečka, který se dle svých slov po menším zranění břišního svalu cítí dobře.

V Málaze prozatím schází poslední člen výpravy Jakub Menšík, který v pátek hrál čtvrtfinále na challengeru ve švédském Danderydu. I on se ale už v sobotu připojí ke zbytku týmu a začne se na čtvrtfinále s Australany připravovat.

„Kuba přilétá dnes o půl sedmé s jeho koučem Tomášem Josefusem. Těšíme se na něho. Zítra se normálně zapojí do tréninku, i když má po turnaji. Nebude hrát tři nebo čtyři hodiny, ale na nějaké dvě hodiny ho už do tréninku zapojíme, aby si tady zvykl co nejvíce,“ odhalil kapitán Navrátil, jenž je rovněž s podmínkami v Málaze nadmíru spokojený.

„Je to stejné jako ve Valencii, turnaje i Davis Cupy jsou ve Španělsku zabezpečeny a organizovány na vysoké úrovni. To se týká hotelu, organizace, dopravy, jídla i zázemí,“ těší jej.


Galerie