Denní menu, 18.11.2023: Bejlek prošla do největšího finále kariéry. Vrbenský do semifinále nenastoupil

Sára Bejlek se poprvé v kariéře prokousala do finále na turnaji WTA 125! V chilské Colině zvládla souboj proti antukářské specialistce Nadie Podoroské. Michael Vrbenský se po dvou a půl letech probojoval do semifinále challengeru, do zápasu se Zizou Bergsem ovšem nenastoupil.

Bejlek okořenila postup do finále kanárem!
Sára Bejlek (194.) zvládla na antukovém turnaji WTA 125 v chilské Colině už třetí třísetový zápas a postoupila do svého největšího kariérního finále. Tentokrát vyzrála sedmnáctiletá Češka na o devět let starší Nadiu Podoroskou (78.) z Argentiny. Někdejší semifinalistku Roland Garros porazila za hodinu a 50 minut poměrem 6:0, 4:6 a 6:2.

Bejlek vstoupila do utkání ziskem sedmi gemů v řadě. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk z páté hry. Ten Podoroskou nastartoval, brejkem vstoupila následně i do rozhodujícího setu. Bejlek ale zvládla skrze dlouhý gem kontrovat rebrejkem a postupně utekla do trháku 5:1. Za tohoto stavu nedopodávala zápas, vzápětí ovšem uspěla na příjmu.

O titul si tenistka z Hrušovan nad Jevišovkou zahraje od nedělních 23 hodin proti Diane Parryové (104.) z Francie.

Vrbenský do semifinále v Drummondville nenastoupil
Michael Vrbenský (336.) si o největší finále kariéry nezahraje. Před semifinálovým utkáním na challengeru v kanadském Drummondville z turnaje odstoupil kvůli problémům s břichem. Do nedělního utkání o titul tak bez boje postoupil Belgičan Zizou Bergs (180.).

Bartoň prošel do finále v Portugalsku
Hynek Bartoň (531.) vybojoval na turnaji ITF ve Vale de Lobo postup do svého třetího finále v sezoně. Český tenista si v sobotním semifinále vyšlápl na nasazenou trojku Michaela Geertse z Belgie, kterého porazil po dvou a půl hodinách boje 5:7, 6:2, 7:6(2).

Ve třetím setu byl Bartoň na pokraji vyřazení, když ztratil v jedenáctém gemu servis. Geerts zápas ale nedopodával, Bartoňovi se povedlo rebrejkem vrátit do hry a v rozhodujícím tiebreaku zvítězil jednoznačně 7:2.

Klimovičová je potřetí v řadě ve finále
Linda Klimovičová (487.) se nachází ve špičkové formě! Na třetím turnaji po sobě dokázala projít až do finále a pokusí se v italském Solarinu navázat na svůj titul z minulého týdne. Na tamní pětadvacítce si česká tenistka vyšlápla na nasazenou jedničku Isabellu Šinikovovou (291.), kterou porazila za hodinu a pět minut po setech 6:1, 6:4.

V utkání se Klimovičová prosadila hned čtyřikrát na returnu a nenechala se rozhodit ani situací ze druhého dějství, v němž ztratila vedení 3:1.

Šalková přehrála kvalifikantku, zahraje si finále
Dominika Šalková (256.) na čtyřicítce v portugalském Funchalu vybojovala postup do finále. V souboji s francouzskou kvalifikantkou Amandine Hesseovou (342.) sice ztratila první set, ale v dalších dvou sadách byla dominantní. Ve svižném utkání, které trvalo hodinu a 32 minut, zvítězila 2:6, 6:1, 6:2.

Nicod pronikl do finále v Heraklionu
Jakuba Nicoda (625.) v semifinále řeckého turnaje ITF v Heraklionu nedokázal zastavit ani déšť, který na několik hodin jeho duel s Alexem Knaffem (519.) přerušil. Český mladík dokázal vybojovat postup do finále po vítězství 7:6(5), 6:2.

Šmejkalová vybojovala první profesionální titul
Amélie Šmejkalová slaví na turnaji ITF v tuniském Monastiru první profesionální titul kariéry! Osmnáctiletá česká tenistka spojila pro čtyřhru síly s Brazilkou Anou Candiottovou a čtvrté nasazené nenašly v průběhu hlavní soutěže přemožitelky. Ve finále porazily švédsko-německou dvojici Julitu Sanerovou a Marii Vogtovou 7:5, 6:3.

Rikl se Stodderem vyhráli titul v Antalyi
Česko-německá dvojice Patrik Rikl a Timo Stodder si podmanila turnaj ITF v turecké Antalyi. Na tamní pětadvacítce zvítězili třetí nasazení nad turnajovými jedničkami Mirceou-Alexandrem Jecanem a Danem Alexandrem Tomescuem za pouhých 62 minut 6:4, 6:2.

Čtyřiadvacetiletý Rikl vyhrál už jedenáctý deblový titul v kariéře, z toho desátý na okruhu ITF. Letos slavil také jedno vítězství na okruhu ATP Challenger Tour v italské Ortisei.