Denní menu, 17.11.2023: Bejlek v Chile postupuje! Vrbenský prolomil čekání na semifinále

Sára Bejlek pronikla na turnaji WTA 125 v chilské Colině do semifinále! V pátek uspěla v souboji se 117. hráčkou světa Pannou Udvardyovou. O postup do semifinále usiloval ve švédském Danderydu Jakub Menšík, ale proti Alexanderovi Blockxovi uhrál jen tři gemy. Michael Vrbenský po dvou a půl letech vybojoval postup do semifinále na challengeru v Kanadě. Vrbenský posléze skončil po boku Andrewa Paulsona v deblovém semifinále. Petr Nouza dohrál v semifinále čtyřhry v Helsinkách.

Bejlek vydřela postup v chilské Colině
Česká tenistka Sára Bejlek (194.) má za sebou na turnaji WTA 125 v chilské Colině hodně dramatickou, takřka dvě a půl hodiny trvající bitvu s Maďarkou Pannou Udvardyovou (117.).

Přestože to ve druhém setu za stavu 1:3 nevypadalo se sedmnáctiletou Češkou zrovna nejlépe, povedlo se jí skóre srovnat a vynutit si tiebreak, v němž si zajistila rozhodující třetí set. V něm už byla Bejlek lepší tenistkou. Napřed sice neudržela vedení 3:2, ale po brejku v sedmém gemu už zápas poměrně s přehledem dopodávala a zvítězila 4:6, 7:6(3), 6:4.

Vrbenský slaví postup do semifinále
Michael Vrbenský (336.) na challengeru v kanadském Drummondville vybojoval postup do semifinále! Ve dvouhodinové bitvě s Azizem Dougazem (242.) přitom čelil brejkbolu na 4:5 v rozhodujícím setu, ale díky zásahu umpirového rozhodčího, jenž změnil jeden výrok čárového v jeho prospěch, se mu nakonec povedlo podání udržet.

V desátém gemu pak přes dvě shody dokázal Vrbenský proměnit svůj čtvrtý mečbol a zvítězil 6:2, 3:6, 6:4. Český tenista se do semifinále challengeru probojoval poprvé od května 2021.

Menšík hladce prohrál čtvrtfinále v Danderydu
Jakub Menšík (154.) nedokázal na challengeru ve švédském Danderydu vybojovat postup do semifinále. V pátečním utkání podlehl Belgičanovi Alexanderovi Blockxovi (475.) 3:6, 0:6 po hodně nepovedeném výkonu na servisu.

Menšík prohrál servis hned šestkrát a v průběhu střetnutí si ho udržel jen dvakrát. V prvním setu prohrával 1:4 se ztrátou dvou brejků, ale povedlo se mu dokonce vybojovat dva brejkboly na 4:4. Comeback do zápasu ale nedotáhl a Blockx hned v další hře úvodní dějství ukončil. Ve druhém setu pak belgický tenista uštědřil Menšíkovi kanára.

Český tenista se tak může z Danderydu vypravit do španělské Málagy za svými spoluhráči a začít se připravovat na play-off Davis Cupu.

Šalková je na čtyřicítce v Portugalsku v semifinále
Dominice Šalkové (256.) se na turnaji kategorie ITF W40 daří! Česká tenistka vybojovala v pátek postup do semifinále, když porazila Španělku Guiomar Maristany Zuleta de Realesovou (380.) ve dvou setech 7:5, 6:2.

Ve svižném utkání, které trvalo jen 74 minut, Šalková přišla v úvodním setu o vedení 4:0, ale v koncovce opět zabrala a strhla vítězství na svou stranu. Druhý set už takové drama nenabídl, když se české hráčce povedlo od stavu 2:2 získat čtyři hry v řadě.

Nouza se do finále v Danderydu neprobil
Petr Nouza a Patrik Niklas-Salminen dohráli na challengeru ve švédském Danderydu v semifinále. Česko-finská dvojice podlehla za 62 minut nasazeným jedničkám Julianovi Cashovi a Bartovi Stevensovi 4:6, 3:6.

Bartoň postupuje v Portugalsku
Turnaj ITF v portugalském Vale de Lobo zatím velmi sedí Hynkovi Bartoňovi (531.). Český tenista zvládl i páteční čtvrtfinále, v němž sedmkrát prorazil servis domácímu Tiagovi Pereirovi (778.) a po výtečném výkonu na returnu postoupil mezi nejlepší čtyřku. Portugalce porazil za 91 minut po setech 6:3, 6:2.

Klimovičová je v Solarinu v semifinále
Česká tenistka Linda Klimovičová (487.) pronikla na turnaji ITF v italském Solarinu do semifinále. Domácí divokou kartu Beatrice Ricciovou (785.) porazila za hodinu a 49 minut po setech 6:2, 1:6, 6:1 a dál bojuje o postup do svého třetího finále v řadě.

Nicod si v Heraklionu vyšlápl na nasazenou jedničku
Jakub Nicod (625.) na turnaji ITF v řeckém Heraklionu vybojoval postup do semifinále. Český tenista si poradil s prvním nasazeným Izraelcem Ishaiem Olielem (450.) za hodinu a 39 minut dvakrát 6:3.

Challengery/WTA 125

LP Open by IND, Colina (ženy, CHI, 115 000 USD, antuka)
Čtvrtfinále dvouhry
SÁRA BEJLEK (194.) – Panna Udvardyová (HUN, 117.) 4:6, 7:6(3), 6:4

Good To Great Challenger, Danderyd (muži, SWE, 73 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
Alexander Blockx (BEL, 475.) – JAKUB MENŠÍK (154.) 6:3, 6:0

Semifinále čtyřhry
Cash (GBR), Stevens (NED) – Niklas-Salminen (FIN), NOUZA 6:4, 6:3

Challenger Banque Nationale de Drummondville (muži, CAN, 80 000 USD, tvrdý povrch – hala)
MICHAEL VRBENSKÝ (336.) – Aziz Dougaz (TUN, 242.) 6:2, 3:6, 6:4

PAULSON, VRBENSKÝ – Goransson (SWE), Samuel (GBR) 3:6, 2:6

Madeira Ladies Open, Funchal (ženy, POR, 40 000 USD, tvrdý povrch)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (256.) – Guiomar Maristany Zuleta de Realesová (ESP, 380.) 7:5, 6:2

Antalya Series (muži, TUR, 25 000 USD, antuka)
RIKL, Stodder (GER) – Duran (TUR), Popovič (SRB) 6:2, 6:4

Vale Do Lobo Open I (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
HYNEK BARTOŇ (531.) – Tiago Pereira (POR, 778.) 6:3, 6:2

BARTOŇ, LUŠOVSKÝ – Buldorini (ITA), Geerts (BEL) 6:3, 6:4
POLJAK, VOCEL – F. Rocha, H. Rocha (oba POR) 5:7, 3:6