Denní menu, 16.11.2023: Menšík odvrátil tři mečboly. Bejlek řádila

Sára Bejlek v osmifinále na antukové akci kategorie WTA 125 v chilské Colině neztrácela čas, Gruzínku Gorgodzeovou vyprovodila za 67 minut hry po setech 6:1, 6:2. Jakub Menšík úspěšně usiloval o postup do čtvrtfinále na halovém challengeru ve švédském Danderydu, v osmifinále využil osmý mečbol. Na stejném místě uspěl v deblovém čtvrtfinále Petr Nouza. Andrew Paulson a Michael Vrbenský úspěšně absolvovali stejnou fázi turnaje čtyřhry na halovém challengeru v kanadském Drummondvillu. Nasazená jednička Linda Fruhvirtová skončila v osmifinále stotisícové akce ITF v japonském Takasaki.

Bejlek přišla jen o tři gemy
Sára Bejlek (194.) prosvištěla do čtvrtfinále dvouhry na antukové akci kategorie WTA 125 v chilské Colině. Mladá Češka ve čtvrtečním osmifinále nedala šanci Jekatěrině Gorgodzeové (379.), kterou smetla po setech 6:1, 6:2.

Bejlek za 67 minut hry pětkrát vybojovala brejk, na podání neuspěla jen ve třetí hře zápasu, poté však okamžitě získala rebrejk. Česká tenistka se v boji o semifinále utká s Maďarkou Pannou Udvardyovou (117.).

Menšík si v osmifinále vyšlápl na favorita
Jakub Menšík (154.) se dostal přes osmifinálové brány challengeru ve švédském Danderydul. Osmnáctiletý český mladík ve čtvrtečním večerním zápase si poradil s pátým nasazeným Hamadem Medjedovičem (107.) po setech 4:6, 7:6(2), 7:6(8).

Menšík v první sadě prohrával 1:4, na poslední chvíli získal v devátém gemu potřebný brejk. Ten však nedokázal potvrdit, soupeři v koncovce stačil jediný setbol. Ve druhé sadě to měl hodně nahnuté, dotahoval manko 3:5, odvrátil dva mečboly, díky úspěšnému tiebreaku si vynutil třetí sadu.

V té přišel o náskok 4:1, za stavu 6:5 na returnu nevyužil tři mečboly. Ve zkrácené hře ztratil vedení 6:3, později i odvracel třetí mečbol soupeře. Díky osmé nabídnuté šanci nakonec Menšík slavil postup.

Paulson s Vrbenským postoupili do semifinále
Andrew Paulson s Michaelem Vrbenským na halovém challengeru v kanadském Drummondvillu postoupili do semifinále čtyřhry.

Třetí nejvýše nasazený pár turnaje si ve druhém utkání poradil s deblem Jorda Sanchis, Wiedenmann po sadách 6:4, 7:6(4). Čechům v prvním setu stačil brejk za stavu 4:4, ve druhém vedli 3:2 a šli na servis. Podání ztratili, set nechali dojít do tiebreaku, ve kterém od stavu 2:4 neztratili jediný míček.

Nouza je v deblovém semifinále
Pouze jednu výhru potřebovali Petr Nouza a Fin Patrik Niklas-Salminen k tomu, aby postoupili na halovém challengeru v Danderydu do semifinále. Česko-finská dvojice, která měla na úvod volný los, porazila ve čtvrtfinále izraelsko-britský pár Daniel Cukierman, Joshua Paris 7:5 a 6:4.

Nouza a Niklas-Salminen otočili první set ze stavu 2:5 a odvrátili setbol, ve druhém dohnali manko 1:3 a v posledním gemu obrátili při svém podání stav 15:40.