Vondroušová je připravena plnit roli týmové jedničky. Stokrát lepší než v Mexiku, hodnotí podmínky

- Michal Hladký

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE SEVILLY – V pátek nastoupila Markéta Vondroušová na Turnaji mistryň ke svému poslednímu utkání. Následoval přelet přes půl planety, překonání několika časových pásem a přistání ve španělské Seville. Do dějiště finále letošního Poháru Billie Jean Kingové dorazila česká tenistka v neděli a okamžitě se zapojila do tréninkového procesu. „Jsem pořád v pohybu a nemám čas ztrácet čas. Kdybych si dopoledne lehla, tak je to asi horší. Překvapivě se cítím docela dobře,“ řekla týmová jednička v pondělí odpoledne hloučku českých novinářů.

Kapitán českého celku Petr Pála musí před začátkem finálového turnaje Poháru Billie Jean Kingové řešit jednu nepříjemnost za druhou. Těšit ho však může to, jakou vůlí reprezentovat jeho svěřenkyně disponují.

Nádherným příkladem je Markéta Vondroušová, která je i přes strastiplnou cestu z nevydařeného Turnaje mistryň připravena vést český výběr za dalším reprezentačním úspěchem. „Trochu to na mě ráno padalo, ale když jsem se rozhýbala, tak to přešlo. Žádný extrémní jet lag nemám,“ nechala se slyšet v pondělí šestá tenistka světového žebříčku.

Ta do Sevilly dorazila v neděli a v dějišti finálového klání si už stihla zatrénovat. „Je to tu super, stokrát lepší než v Mexiku, takže jsem spokojená. Nefouká tu, nikde nejsou hrboly. Povrch je trochu rychlejší. Přes podání toho jde spoustu uhrát, takže se musím soustředit na to, abych trefovala první podání,“ zhodnotila Vondroušová podmínky v improvizovaném tenisovém areálu, jenž našel své místo uvnitř stadionu La Cartuja.

Markéta Vondroušová se může v Poháru Billie Jean Kingové pyšnit famózní bilancí deseti výher v řadě. Když k tomu přičteme její letošní výsledky, tak není divu, že jí v českém týmu náleží role týmové jedničky. „Chtěla bych na své předchozí výkony navázat. Je hezké být jedničkou, akorát je to větší tlak a lidi toho od vás očekávají více. Ale mám opravdu ráda týmové soutěže a ráda reprezentuju, takže si to tu užívám,“ řekla.

Do prvního ostrého souboje naskočí Češky v úterý, kdy od 16:00 vyzvou silný výběr Švýcarek. Ty se však budou muset obejít bez své hlavní hvězdy Belindy Bencicové, jež nedávno oznámila, že se nachází ve čtvrtém měsíci těhotenství. „Bude to boj. Je to jiné než normální turnaje. Pokud soupeřky milují reprezentaci stejně jako my, budou schopny zahrát skvěle a na současné formě tolik nebude záležet,“ uvedla Vondroušová a dodala i příklad.

„Viktorija Golubicová a Jil Teichmannová vloni na finále BJK Cupu porazily neskutečné holky. Jde vidět, že to dost prožívají,“ odkázala wimbledonská vítězka na překvapivé výsledky minulého ročníku. Golubicová tehdy přehrála Muchovou i Andreescuovou, Teichmannová si zase poradila s Hunterovou a Cocciarettovou.

Přestože Češky půjdou do zítřejšího duelu v roli jasných favoritek, tak proti nevyzpytatelným soupeřkám nesmí nic podcenit. To ví i kapitán Petr Pála. „Sestavu v hlavě ještě nemám. Bára s Katkou dojedou na hotel až v sedm, musíme si k tomu všichni sednout. Klidně se může stát, že se definitivně rozhodneme až zítra dopoledne. A pokud jde o Markétu? Je to týmová hráčka. Chce, aby tým uspěl. Uvidíme, jak na tom bude fyzicky. Ale určitě mi řekne, jak to upřímně cítí,“ pověděl novinářům.

A nastínil, že cíl bude mít se svými svěřenkyněmi jediný. „S takovým týmem bychom určitě měli mířit na vítězství. Alespoň se o to pokusit. Už několik let patříme k favoritům, nemůžeme se za nic skrývat.“


Galerie