Denní menu, 3.11.2023: Vondroušová prohrála i třetí zápas na TM, Knutsonová je ve finále šedesátky

Markéta Vondroušová se s Cancúnem loučí s bilancí tří porážek v základní skupině. V posledním utkání proti Coco Gauffové sice podávala ve druhé sadě na vítězství, ale nakonec padla ve třech setech. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou v posledním utkání základní skupiny na Turnaji mistryň prohrály s kanadsko-novozélandským párem Dabrowskou, Routliffeovou. Gabriela Knutsonová se na šedesátce ve Francii probojovala po obratu do finále. Andrew Paulson postup mezi nejlepší čtyřku v německém Ismaningu nevybojoval.

Knutsonová si zahraje finále na šedesátce v Nantes
Šestadvacetiletá Gabriela Knutsonová (179.) uspěla ve francouzském Nantes na turnaji ITF W60 v pátečním semifinále a zahraje si v sobotu o největší titul kariéry. Česká tenistka dokázala otočit skóre proti bývalé juniorské světové dvojce Alexandře Ealaové (193.) a za hodinu a 44 minut ji porazila 2:6, 6:3, 6:1.

Po nepříliš povedené první sadě se Knutsonové povedlo razantně zlepšit svůj výkon na servisu, což bylo rozhodující. Ve druhém a třetím setu neztratila už ani jednou podání a soupeřku naopak postupem času začala zcela přehrávat. Třetí set okořenila hned třemi svými brejky.

Paulson končí v Ismaningu ve čtvrtfinále
Andrew Paulson (327.) na podniku v německém Ismaningu skalp pátého německého soupeře v řadě nezaznamenal. S druhým nejvýše nasazeným Maximilianem Martererem (105.) tahal jednadvacetiletý český kvalifikant dle očekávání za kratší konec. S bývalým členem TOP 50 žebříčku prohrál za 69 minut 2:6 a 4:6.

O sedm let starší Marterer ztratil při vlastním podání pouhých šest výměn. Paulsonovi nabídl jediný brejkbol, který se mu podařilo odvrátit. Rodák z Prahy tak ani na druhý pokus do premiérového challengerového semifinále nepronikl, v novém vydání žebříčku se každopádně může těšit na vylepšení osobního maxima. Posunout by se měl někam k 300. příčce.

Palicová zvládla těžký zápas proti čtrnáctiletému talentu
Barbora Palicová (293.) na pětadvacítce v anglickém Sunderlandu zvládla čtvrtfinálový zápas proti domácí divoké kartě Mice Stojsavljevicové (-). Čtrnáctiletou Britku porazila po dvouapůlhodinovém boji 6:4, 4:6, 6:1.

V prvním setu sice prohrávala česká hráčka 2:3 se ztrátou podání, ale úspěšně skóre otočila a našlápnuto měla dobře i ve druhé sadě. Ze stavu 2:4 totiž srovnala na 4:4, ale pak znovu přišla o podání a druhé dějství nakonec ztratila. Do rozhodujícího setu však česká tenistka doslova vletěla, vypracovala si rychlé vedení 5:0 a duel dopodávala.

Šalková na nasazenou čtyřku nestačila
Dominika Šalková (281.) nenapodobila na turnaji ITF v Sunderlandu Barboru Palicovou a do semifinále se neprokousala. Nad síly české hráčky byla čtvrtá nasazení Katie Swanová (278.), se kterou tenistka pražské Sparty prohrála za necelé dvě hodiny 5:7, 4:6.

Šalkovou může mrzet zejména to, že nevyužila v prvním setu vedení 3:0. Od té chvíle tahala za kratší konec, a byť se jí povedlo ve druhé sadě srovnat z 1:3 na 3:3, tak v sedmé hře rychle ztratila znovu podání a Swanová zápas už doservírovala.

B. Fruhvirtová dál vítězí, v Řecku je v semifinále
Brenda Fruhvirtová (139.) na turnaji v řeckém Heraklionu vybojovala třinácté vítězství v řadě a už třiadvacátou výhru na okruhu ITF za sebou. Ve čtvrtfinále na antukové akci na ostrově Kréta tentokrát její sílu pocítila Rumunka Irina Baraová (190.), kterou porazila za hodinu a 21 minut po setech 6:2, 6:1.

V zápase Fruhvirtová šestkrát prorazila podání své soupeřky a v obou sadách se velmi rychle prokousala do vedení, čímž nepřipustila žádné drama.

Forejtek v Mulhouse postoupil do semifinále
Jonáš Forejtek (680.) zvládl na turnaji ve francouzském Mulhouse i třetí zápas a postoupil po měsíci a půl do semifinále. Český tenista porazil domácího Adriena Gobata (582.) ve dvou setech 6:3, 6:4. V utkání jej zdobilo zejména skvělé podání, jelikož soupeři nepovolil ani jeden brejk.

GNP Seguros WTA Finals Cancún (ženy, MEX, 9 000 000 USD, tvrdý povrch)