Turnaj mistryň: Pegulaová ovládla skupinu bez ztráty setu, druhá postupující zatím nejistá

Američanka Jessica Pegulaová vyhrála i třetí zápas v základní skupině Bacalar, tentokrát ve dvou setech porazila Mariu Sakkariovou. Druhé utkáné mezi Arynou Sabalenkovou a Jelenou Rybakinovou bylo několikrát přerušeno kvůli dešti a nakonec za stavu 6:2, 3:5 odloženo.

Pegulaová vyhrála i potřetí
Světová pětka Jessica Pegulaová se v Cancúnu nachází ve skvělé formě. Američanka vyhrála i svůj třetí zápas v základní skupině Bacalar, navíc znovu bez ztráty setu. Tentokrát si poradila s Řekyní Mariou Sakkariovou (9.), kterou porazila za hodinu a dvacet minut po setech 6:3, 6:2.

Utkání nabídlo spoustu brejků, avšak Sakkariové ke zdramatizování střetnutí nestačily ani tři úspěchy na returnu. Pegulaová totiž prorazila servis soupeřky hned sedmkrát, přičemž Sakkariové příliš nepomohlo ani osm dvojchyb a celkem 35 nevynucených chyb, kterých se dopustila.

Pegulaová ovládla svou základní skupinu bez jediné porážky. Napravila tak dokonale své selhání z roku 2022, kdy z Fort Worthu naopak odjížděla z turnaje s bilancí 0-3.

Program 5. hracího dne

GNP Seguros WTA Finals Cancún (ženy, MEX, 9 000 000 USD, tvrdý povrch)
Dvouhra
Skupina Bacalar
Jessica Pegulaová (USA, 5.) – Maria Sakkariová (GRE, 9.) 6:3, 6:2
Aryna Sabalenková (1.) – Jelena Rybakinová (KAZ, 4.) 6:2, 3:5x odloženo

Čtyřhra
Skupina Maya Ka'an
Aojamaová, Šibaharaová (obě JPN) – Melicharová-Martinezová (USA), Perezová (AUS) 6:4, 2:6, 6:10
Hunterová (AUS), Mertensová (BEL) – Krawczyková (USA), Schuursová (NED) 6:2, 6:3