Vítězná sestava se nemění! Kapitán Navrátil nominoval na play-off Davis Cupu

- Marek Bartošík

Český daviscupový tým už pomalu vyhlíží závěrečné play-off letošního ročníku slavné týmové soutěže, které se uskuteční od 21. do 26. listopadu ve španělské Málaze. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila bude mít stejné čtyřčlenné složení jako v září, kdy bez zaváhání ovládl základní skupinu ve Valencii.

„Do Málagy odletíme ve stejné sestavě, jako byla ve Valencii. To znamená Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Adam Pavlásek a Jakub Menšík. Nebyl důvod tuhle sestavu měnit, všichni kluci si tohle finále vybojovali. I žebříčkově jsou to kromě Víti Kopřivy, který se posunul, kluci jedna až čtyři,“ uvedl v nahrávce pro česká média Jaroslav Navrátil.

Zkušený český kapitán má v posledních týdnech radost především z parádních výkonů Tomáše Macháče. Vyhrál dva challengery a porazil dobré hráče. Ve Stockholmu se jako lucky loser probojoval do čtvrtfinále a teď se kvalifikoval ve Vídni. Dostal se do stovky. Věřil jsem, že tam patří,“ pochválil týmovou dvojku Navrátil.

Minulý týden se dařilo i Adamovi Pavláskovi, jenž si zahrál po boku Uruguayce Ariela Behara své první finále turnaje ATP v Antverpách. Naopak teenager Jakub Menšík po náročném programu odpočívá a týmová jednička Jiří Lehečka se snaží najít ztracenou formu.

„Věřím, že se Jirka ve Vídni, Paříži nebo Métách chytí a uhraje nějaký dobrý výsledek, aby si před finále v Málaze věřil,“ přeje si šéf české lavičky.

Češi se střetnou ve čtvrtfinále Davis Cupu s loňskými finalisty z Austrálie, zápas je na programu ve středu 22. listopadu. „Je to velmi kvalitní soupeř. Čeká nás velice těžké, ale hratelné utkání. Po výsledcích, které kluci předvedli ve Valencii, jsme nahoře. Do Málagy se určitě pojedeme porvat o vítězství nad Austrálií,“ řekl Navrátil.

Australani by se měli opírat především o světovou třináctku Alexe de Minaura, který má na kontě už sedm singlových titulů z okruhu ATP. Na pozici týmové dvojky aspirují například Thanasi Kokkinakis a Alexei Popyrin.

„De Minaur je nesmírně kvalitní hráč, má velmi dobré výsledky a vyrovnané výkony. Kokkinakis je další silný hráč. Mají i Popyrina, který je výborný singlista. A určitě mají i velmi dobrého debla,“ doplnil na adresu soupeřů Navrátil.