Dva kvalitní výsledky a nové maximum. Samsonová teď míří na juniorský Turnaj mistryň

- Marek Bartošík

Úspěšná česká juniorka Laura Samsonová se v závěru sezony vydala na velké turnaje do Asie, kde se jí zatím daří. Patnáctiletá naděje si nejprve zahrála finále na třístovce v Pekingu a minulý týden dokráčela do semifinále pětistovky v japonské Ósace. V kombinovaném žebříčku se díky těmto výsledkům posunula už na šesté místo. O další úspěch bude usilovat na juniorském Turnaji mistryň (18.–22. října).

Laura Samsonová prožívá velmi úspěšnou tenisovou sezonu na juniorském okruhu ITF. Členka TK Sparta Praha si zahrála finále na velkých akcích v Praze a Pekingu, k tomu přidala další tři semifinále včetně toho na grandslamovém US Open.

Talentovaná Češka letos zářila také ve čtyřhře, kde posbírala hned čtyři trofeje. Tu nejcennější vybojovala na juniorském Wimbledonu po boku Aleny Kovačkové. Společně uspěly také na třístovce v Praze a pětistovce v Káhiře.

Díky sérii kvalitních výsledků se Samsonová vyšvihla už na šestou příčku juniorského rankingu a zajistila si účast na Turnaji mistryň. Závěrečné klání sezony se uskuteční od 18. do 22. října v čínském Čcheng-tu.

V elitní desítce žebříčku juniorek se nachází i Tereza Valentová, která se nově posunula na páté místo. Obě české teenagerky si tak v pondělí vylepšily své kariérní maximum.