Třetí finále, třetí titul! Bartůňková je letos stoprocentní, slaví po pouhých 29 minutách

- Jan Vojkůvka

Třetí letošní finále, třetí titul! Nikola Bartůňková zůstává v zápasech o titul na okruhu ITF stoprocentní. Na pětadvacítce v italské Santa Margheritě di Pule nakonec ani nemusela zápas dohrát. Po 29 minutách jí za stavu 6:0 a 1:0 Němka Katharina Hobgarská skrečovala.

Sedmnáctiletá Bartůňková to v italské Santa Margheritě di Pule velmi dobře zná. Letos tam hrála už svůj třetí turnaj a v dubnu se na tamní antuce radovala z vůbec prvního profesionálního titulu, když porazila Švýcarku Ylenu In-Albonovou.

Své druhé finále v roce 2023 odehrála Bartůňková v srpnu na antuce v německém Erwitte. A i tentokrát dokázala slavit turnajovou trofej, když si poradila 6:4, 6:1 s Lotyškou Danielou Vismaneovou.

Tento týden Bartůňková startovala znovu na italské antukové pětadvacítce a po celý týden potvrzovala kvalitní formu. Na turnaji ztratila jen jeden set ve čtvrtfinále s Pieriovou a vybojovala postup do třetího letošního finále, v němž následně udržela stoprocentní finálovou bilanci v tomto ročníku.

Němka Katharina Hobgarská pravděpodobně nenastoupila do zápasu v nejlepším fyzickém rozpoložení. Na hru Bartůňkové totiž neměla vůbec odpověď. Za sedm odehraných gemů uhrála dokonce pouhoupouhé tři fiftýny!

Destrukci, kterou si Hobgarská procházela, nakonec vydržela jen sedm gemů a celkem 29 minut. Za stavu 0:6 a 0:1 se rozhodla utkání vzdát, když neviděla ve svém dalším počínání na dvorci žádný smysl. Pro Bartůňkovou to znamenalo zisk třetího titulu v této sezoně.

Po vítězství v Santa Margheritě by se Nikola Bartůňková mohla za dva týdny vyhoupnout až do třetí stovky světa. Případně bude mít posun zpět mezi 300 nejlepších tenistek světa na dosah.