Denní menu, 30.9.2023: Macháč přejel v Orleans nasazenou jedničku! Pavlásek prošel do semifinále

Tomáš Macháč na challengeru ve francouzském Orleans přejel v semifinále domácí nasazenou jedničku Richarda Gasqueta bez ztráty servisu. Adam Pavlásek s Arielem Beharem v sobotu vybojovali postup do semifinále na turnaji ATP v Astaně. Marie Bouzková se Sarou Sorribesovou Tormovou rozehrály turnaj WTA v čínském Pekingu postupem v deblu. Jakub Nicod na rumunském turnaji ITF v Aradu vybojoval první singlový titul.

Macháč je bez ztráty setu ve finále!
Tomáš Macháč (118.) postoupil na halovém turnaji ve francouzském Orléans do třetího letošního challengerového finále! Dvaadvacetiletý Čech porazil po naprosto famózním výkonu nejvýše nasazeného Richarda Gasqueta (64.), a to za pouhých 62 minut výsledkem 6:4 a 6:1.

Macháč neztratil s bývalým sedmým tenistou žebříčku ATP ani jednou servis, sám poté uspěl na příjmu hned ve čtyřech případech. A potvrdil výbornou formu, ve které se ve Francii nachází, jelikož ještě neztratil ani set.

V neděli si rodák z Berouna zahraje o první sezonní titul. Soupeřem mu bude osmý nasazený Brit Jack Draper (106.).

Behar s Pavláskem jsou v Astaně v semifinále
Ariel Behar s Adamem Pavláskem postoupili na turnaji ATP v kazachstánské Astaně už do semifinále! V sobotu zvládli souboj s ekvádorsko-kazachstánským párem Gonzalem Escobarem a Aleksandrem Nedovjesovem, které porazili 6:3, 4:6, 10:5.

Bouzková se Sorribesovou Tormovou postupují v Pekingu
Marie Bouzková a Sara Sorribesová Tormová zvládly vstup do hlavní soutěže čtyřhry na turnaji WTA v Pekingu. V úvodním kole porazily šesté nasazené Su-wej Sie a Sin-jü Wang po takřka dvouhodinové bitvě 6:2, 6:7(3) a 10:3.

Devatenáctiletý Nicod slaví první profesionální titul v singlu
Jakubovi Nicodovi (823.) se povedlo vybojovat premiérový singlový titul v profesionální kariéře! Devatenáctiletý český tenista, který doposud vyhrál tři tituly v deblu, vyhrál turnaj ITF v rumunském Aradu, kde v sobotním finále porazil favorizovaného Vlada Andreie Dancua (591.) po třech hodinách a třinácti minutách 6:4, 6:7(8), 6:4.

Více se utkání věnujeme zde.

Bartůňková je ve třetím letošním finále
Nikola Bartůňková (340.) se potřetí v této sezoně probila do finále na okruhu ITF. Sedmnáctiletá Češka, která obě předchozí finále přetavila v zisk titulu, si na pětadvacítce v italské Santa Margheritě Di Pule poradila s finskou kvalifikantkou Laurou Hieterantaovou (533.) po setech 6:3, 6:2.

Paulson si ve Zlatiboru zahraje finále
Andrew Paulson (332.) prošel na turnaji v srbském Zlatiboru do finále a zahraje si o svůj třetí letošní titul. Vítěz dvou pětadvacítek v Kasselu a Lodži zvládl na podniku ITF M25 ve Zlatiboru souboj se sedmým nasazeným Sebastianem Gimou (446.) z Rumunska, kterého porazil 6:4, 6:1.

Šalková do finále nepostoupila
Dominika Šalková (352.) si na turnaji ITF v Kuršumlijske Banje o titul nezahraje. Česká tenistka nedokázala najít recept na turnajovou pětku Linu Gjorčeskou (216.), se kterou prohrála za pouhých 58 minut po setech 3:6, 1:6.

China Open, Peking (ženy, CHN, 8 127 389 USD, tvrdý povrch)
Sie (TPE), Sin. Wang (CHN) – BOUZKOVÁ, Sorribesová Tormová (ESP) 2:6, 7:6(3), 3:10

Astana Open (muži, KAZ, 1 017 850 USD, tvrdý povrch)
Escobar (ECU), Nedovjesov (KAZ) – Behar (URU), PAVLÁSEK 3:6, 6:4, 5:10

Co'met Orleans Open (muži, FRA, 145 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
Richard Gasquet (FRA, 64.) – TOMÁŠ MACHÁČ (118.) 4:6, 1:6