Denní menu, 10.9.2023: Kopřiva slaví druhý letošní titul! Macháč ve finále neuspěl

Vít Kopřiva navázal na svůj červencový titul z italské Verony a vybojoval trofej na challengeru v rakouském Tullnu. Tomáš Macháč první titul od loňského challengeru v Polsku naopak ve francouzském Cassisu nevybojoval. Anna Sisková vybojovala největší deblovou trofej kariéry v italském Bari. Julie Štruplová uhrála ve Frýdku s nasazenou dvojkou Italkou Ambrosiovou jen dva gemy. Michael Vrbenský v Mariboru druhý titul během dvou týdnů nevybojoval. Dominik Kellovský padl ve finále v polském Koszalinu.

Kopřiva vyhrál druhý letošní titul!
Vít Kopřiva (194.), jenž v rakouském Tullnu doposud startoval dvakrát a vždy skončil v prvním kole, svou třetí účast na tomto challengeru přetavil v zisk turnajové trofeje! V nedělním finále český tenista porazila Inda Sumita Nagala 6:2, 6:4, když se hned čtyřikrát prosadil na returnu.

Kopřiva navázal svým vítězstvím na červencový triumf z italské Verony a znovu výrazně vylepší své postavení ve světovém žebříčku. V pondělním vydání mu bude náležet 148. místo.

Sisková vybojovala největší trofej kariéry
Anna Sisková, která doposud vyhrála 21 deblových titulů na okruhu ITF, se poprvé prosadila na turnaji vyšší kategorie! Spolu s Polkou Katarzynou Kawaovou vyhrály akci WTA 125 v italském Bari, kde čtvrté nasazené ve finále doslova dominovaly. Valentini Grammatikopoulouovou a Elixane Lechemiaovou porazily za 58 minut 6:1, 6:2.

Dvaadvacetiletou Siskovou prvenství na italské obdobě mužských challengerů posune poprvé v kariéře do první světové stovky na deblovém žebříčku WTA.

Macháč titul v Cassisu nevybojoval
Tomáš Macháč (121.), který ve francouzském Cassisu vylepšil svůj loňský semifinálový výsledek, nakonec skončil těsně pod vrcholem. V nedělním finále proti Italovi Mattiovi Belluccimu (182.) nedokázal ani jednou uspět na returnu, což se ukázalo jako rozhodující. V obou sadách mu totiž soupeř prorazil jednou podání, což mu posléze stačilo k vítězství 6:3, 6:4.

Vrbenský další titul nevybojoval
Michael Vrbenský (375.) druhý titul během dvou týdnů ve slovinském Mariboru nevybojoval. V nedělním finále podlehl jednadvacetiletému Juanovi Bautistovi Torresovi (365.) z Argentiny ve dvou setech 4:6, 5:7. V prvním setu dvouhodinového zápasu vedl český tenista 4:2, v druhé sadě pak 2:1 s výhodou brejku, v obou případech ale o svůj náskok přišel.

Kellovský čekání na titul neukončil
Dominik Kellovský (921.), který ve dvouhře na okruhu ITF naposledy slavil vítězství v roce 2016, své čekání na singlovou trofej neukončil. Vítěz tří letošních deblových titulů ve finále v polském Koszalinu prohrál v Němcem Lewiem Lanem (906.) za 79 minut dvakrát 3:6.

Challengery/WTA 125

NO OPEN powered by EVN, Tulln (muži, AUT, 118 000 EUR, antuka)
Sumit Nagal (IND, 189.) – VÍT KOPŘIVA (194.) 2:6, 4:6

Cassis Open Provence by Cabesto (muži, FRA, 73 000 EUR, tvrdý povrch)
TOMÁŠ MACHÁČ (121.) – Mattia Bellucci (ITA, 182.) 3:6, 4:6

Open delle Puglie, Bari (ženy, ITA, 115 000 USD, antuka)
Kawaová (POL), SISKOVÁ – Grammatikopoulouová (GRE), Lechemiaová (FRA) 6:1, 6:2

Invest in Szczecin Open, Štětín (muži, POL, 145 000 EUR, antuka)
Marvin Moeller (GER, 449.) – ANDREW PAULSON (345.) 2:6, 2:6
PETR NOUZA (806.) – Alexandr Zgirovskij (595.) 6:4, 6:3

Open Blot Rennes (muži, FRA, 118 000 EUR, hala – tvrdý povrch)
DAVID POLJAK (762.) – Eliakim Coulibaly (CIV, 398.) bez boje

ZTK Maribor Open (muži, SLO, 25 000 USD, antuka)
Juan Bautista Torres (ARG, 365.) – MICHAEL VRBENSKÝ (375.) 6:4, 7:5

Prestige Tennis Cup by Moneta Money Bank, Frýdek-Místek (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
JULIE ŠTRUPLOVÁ (332.) – Silvia Ambrosiová (ITA, 311.) 0:6, 2:6

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Koszalin Toyota Open (muži, POL, 15 000 USD, antuka)
Lewie Lane (GER, 906.) – DOMINIK KELLOVSKÝ (921.) 6:3, 6:3