6. 9. 2023
Rozhovory ITF

Dvanáctý titul? Rutina to pro mě není, nejtěžší bylo finále, hlásí Brenda Fruhvirtová

Šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová uspěla za poslední měsíc už na třetím antukovém turnaji. Po triumfech v Hechingenu a v Lipsku vyhrála i čtyřicítku v nizozemském Oldenzaalu. Mezitím si odskočila za moře, aby tam na betonu v New Yorku zaznamenala svou jedinou porážku za posledních šestnáct zápasů. Mladší ze sester Fruhvirtových poskytla Tenisovému světu po výhře v Oldenzaalu exkluzivní rozhovor.

Brendo, gratulujeme vám k dalšímu titulu v nizozemském Oldenzaalu. Za poslední měsíc jste vyhrála už třetí titul a všechny bez ztráty jediného setu. Není to už pro vás rutina?
Děkuju moc za gratulaci. Rutina to pro mě určitě není, i když to tak vypadá. V tenisu člověk může vyhrát i prohrát jakýkoliv zápas. Jsem ale samozřejmě moc ráda, že se mi v poslední době podařilo tři turnaje vyhrát.

Jaký zápas byl pro vás v Oldenzaalu nejtěžší?
Nejtěžší zápas pro mě bylo finále proti domácí Koevermansové. Musím říci, že v něm jsem fyzicky už mlela trochu z posledního.

Pro domácí divokou kartu Koevermansovou byla finálová účast životním úspěchem. Jak byste tento zápas popsala?
Finále bylo hodně těžké. Soupeřka hrála solidní tenis. Už jsem proti ní hrála před pár týdny na šedesátce, tak jsem trochu věděla, co od ní očekávat. Herně jsem na ni byla připravená dobře, ale po fyzické stránce to bylo složité.

Jakého titulu z trojice Hechingen, Lipsko, Oldenzaal si nejvíce ceníte a proč?
Nedokážu říct, kterého titulu si vážím nejvíc. Vážím si každého titulu, který vyhraji.

Všechny triumfy za poslední měsíc jste absolvovala na antuce, ale po tom druhém jste si odskočila na kvalifikaci US Open na tvrdém povrchu. Jak je pro vás složitá změna povrchů?
Změna povrchu je pro mě těžká. Hodně dlouhou dobu jsem hrála jenom na antuce, takže přechod na tvrdý povrch pro mě byla celkem změna. Měla jsem dost krátký čas k adaptaci na beton. Ta změna zpět z betonu na antuku už proběhla bez problémů.

V New Yorku jste podlehla v kvalifikaci na poslední grandslam sezony hned v prvním kole Japonce Učijimaové 1:6, 2:6. Co se tam stalo a jak moc vás porážka v prvním kole trápila a jak dlouho jste se s ní vyrovnávala?
Hlavní problém v New Yorku byl ten, že jsem nebyla zvyklá na betonový tenis a dlouho jsem v zápase hledala nějaký rytmus. Když jsem si ho pak našla, přišlo mi, že byl konec zápasu. Samozřejmě mě to hodně trápilo, každá prohra mě mrzí, ale nějak jsem se s tím vyrovnala a začala trénovat na další turnaje.

Udělala byste zpětně v souvislosti s vaší účastí na US Open něco jinak?
To teď úplně nedokážu říct, ale možná bych si zahrála nějaký zápas na betonu před kvalifikací na grandslam a udělala bych si delší přípravu. Na druhou stranu jsem před US Open vyhrála dva turnaje na antuce, za což jsem ráda, ale zase jsem kvůli tomu měla velmi krátkou přípravu na betonu.

Jaký bude váš další turnajový program a v jakém zdravotním stavu se aktuálně nacházíte?
Momentálně svůj další turnajový plán ještě neznám. Co se týká mého zdravotního stavu, budu teď regenerovat a dávat se do kupy, nicméně žádné vážné zdravotní problémy nepociťuji.

Brenda Fruhvirtová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Laver Cup: Tým Světa obhájil vítězství, v neděli rozhodla už čtyřhra. Naložili jsme jim, zářil McEnroe

Tým Světa obhájil vítězství v Laver Cupu. Po loňském premiérovém triumfu v Londýně slavil výběr Johna McEnroea rovněž v kanadském Vancouveru. Po dvou dnech platil stav 10:2, a tak…

Denní menu, 24.9.2023: Forejtek titul nezískal, Kopřiva dohraje semifinále v pondělí

Vít Kopřiva se v závěru sezóny rozehrál do výborné formy, na challengeru v rakouském Bad Waltersdorfu postoupil už do semifinále. To bylo v neděli kvůli špatné viditelnosti…

Slyšela, že už nic nevyhraje. Sakkariová prolomila prokletí a ovládla Guadalajaru

Čtyřleté čekání na titul je u konce. Řecká tenistka Maria Sakkariová si podmanila tisícovku v mexické Guadalajaře a získala svůj druhý kariérní triumf na okruhu WTA. A doposud ten…

Moneta Pardubice Open: Forejtek titul nezískal, Němci vyšla odplata

Jonáš Forejtek (744.) druhý titul v řadě nezískal, na antukovém turnaji kategorie ITF M25 v Pardubicích podlehl po dlouhém boji Němci Louisi Wesselsovi (371.) po setech 4:6, 6:4,…

Laver Cup: Svět dál válcuje Evropu, sobotní zápasy jen prohloubily propast

Tým Evropy se dočkal druhý hrací den prvního vítězství, k němu ale přibyly další tři porážky, což znamená, že Svět vede před posledním hracím dnem už 10:2. Jediné vítězství pro…

Bez ztráty setu za titulem! Paulson s Vrbenským předvedli ohromnou dominanci

Andrew Paulson s Michaelem Vrbenským si v rumunském Sibiu podmanili tamější turnaj ATP Challenger Tour. V hlavní soutěži čtyřhry neprohráli ani jeden set a všechny zápasy dokázali…

Další články