Denní menu, 1.9.2023: Muchová na US Open postupuje, Veselý a Menšík do osmifinále nepronikli

I pátý den hlavní soutěže US Open byl z českého pohledu mimořádně zajímavý. V ženské dvouhře vybojovala postup do osmifinále Karolína Muchová, která porazila domácí Taylor Townsendovou. Jiří Veselý na Chorvata Bornu Goja nevyzrál, když mu podlehl ve třech setech. Pouhé tři gemy uhrál Jakub Menšík v zápase s Taylorem Fritzem. V pikantním derby v rámci druhého kola čtyřhry prohrály Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s Barborou Strýcovou a Markétou Vondroušovou. Petr Nouza a Roman Jebavý prohráli deblové semifinále na challengeru v Itálii. Další Češi zápolí na akcích ITF, dvě z nich se konají v České republice (Jablonec nad Nisou, pražské Spoje).

Jebavý s Nouzou překvapivě prohráli v semifinále
Druzí nasazení Roman Jebavý a Petr Nouza nedokázali naplnit roli favoritů v semifinále challengeru v italském Comu a do sobotního souboje o titul neprošli. Nad jejich síly byli Filip Bergevi s Mickem Veldheerem, kteří české tenisty porazili 6:3, 2:6 a 10:7.

B. Fruhvirtová potvrdila roli favoritky
Nasazená jednička Brenda Fruhvirtová (129.) pronikla na antukové čtyřicítce v nizozemském Oldenzaalu do semifinále. Šestnáctiletá Češka vyzrála ve čtvrtfinále na domácí Suzan Lamensovou (264.) po setech dvakrát 6:4.

Fruhvirtová v prvním setu rychle dohnala manko 0:2 a následně zvládla vyrovnanou koncovku. Ve druhém dějství odskočila do vedení 4:0, a přestože Lamensová snížila na rozdíl jediného gemu, závěr opět patřil české favoritce.

Vrbenský ve čtvrtfinále nezaváhal
Michael Vrbenský (375.) si letos zahraje popáté semifinále na turnaji ITF. Třiadvacetiletý český tenista porazil na antuce ve slovinském Mariboru Itala Marcella Serafiniho (436.) za 70 minut 6:2 a 6:3.

Kellovský si vyšlápl na turnajovou trojku
Dominik Kellovský (921.) si připsal cennou výhru na turnaji ITF ve Vídni. Český tenista na tamní antukové patnáctce vyřadil ve čtvrtfinále nasazenou trojku Chorvata Luku Mikruta (545.) po setech 6:4 a 6:0.

Utkání bylo vyrovnané do stavu 3:3 v první sadě, kdy Kellovský získal první brejk. Od té chvíle už na kurtu dominoval.

Donald favorita nepřekvapil
Matthew William Donald (1101.) skončil na 15tisícové akci ITF ve Vídni ve čtvrtfinále. Osmnáctiletý Čech v něm nestačil na německou nasazenou dvojku Petera Hellera (552.), kterému podlehl za hodinu a 28 minut 2:6 a 3:6.

Grandslam

US Open (muži, ženy, USA, 65 000 000 USD, tvrdý povrch)

S. González (MEX), STRÝCOVÁ – Hunterová, Peers (oba AUS) 2:6, 7:6(5), 11:9

Challenger Citta' di Como (muži, ITA, 73 000 EUR, antuka)
Bergevi (SWE), Veldheer (NED) – JEBAVÝ, NOUZA 6:3, 2:6, 10:7

Kuchyně Gorenje Prague Open 2023 by Moneta Money Bank (ženy, CZE, antuka, 60 000 USD)
SÁRA BEJLEK (213.) – Irina Baraová (ROU, 214.) 6:3, 6:4

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

TCCB Open by Rado, Collonge-Bellerive (ženy, SUI, 60 000 USD, antuka)
BAYERLOVÁ, McPheeová (AUS) – Cascinová (FRA), Marcinkevičová (LAT) 5:7, 6:3, 7:10
Dürstová (SUI), Ostlundová (SWE) – Perrinová (SUI), SISKOVÁ 6:3, 3:6, 2:10

Siers ITF World Tennis Tour Oldenzaal (ženy, NED, 40 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (129.) – Suzan Lamensová (NED, 264.) 6:4, 6:4

Jablonec nad Nisou Open 2023 by Moneta Money Bank (muži, CZE, antuka, 25 000 USD)
HYNEK BARTOŇ (506.) – DANIEL SINIAKOV (970.) 7:6(0), 7:6(1)
Timo Stodder (GER, 273.) – JIŘÍ BARNAT (578.) 7:6(2), 6:0
MARTIN KRUMICH (763.) – Juan Bautista Torres (ARG, 365.) 6:4, 4:6, 6:4

Matuszewski (POL), Stepanov (ISR) – BENEŠ, NOVÁK 5:7, 6:7(3)
HOMOLA, MICHNEV – REČEK, SINIAKOV 4:6, 2:6

Branik Maribor Triglav (muži, SLO, 25 000 USD, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (375.) – Marcello Serafini (ITA, 436.) 6:2, 6:3