Zubr Cup: V Přerově slaví titul sedmnáctiletá Srbka

Letošní ročník přerovského Zubr Cupu je u konce, z titulu se raduje teprve sedmnáctiletá Srbka Mia Rističová, která ve finále porazila Italku Auroru Zantedeschiovou po setech 6:1, 6:2. Utkání trvalo pouze 62 minut.

V souboji dvou kvalifikantek ve finále Zubr Cupu byla úspěšnější ta mladší. Sedmnáctiletý talent srbského tenisu Rističová nedala šanci o pět let starší Zantedeschiové. Rističová prošla celým turnajem bez většího zaváhání, v sedmi zápasech ztratila jediný set v semifinále.

Finále už bylo jednoznačnou záležitostí. Rističová vstoupila do obou setů velmi dominantně a pokaždé hned na úvod své soupeřce sebrala servis. Od té doby už se neohlížela a pouze navyšovala svůj náskok.

Pro Rističovou se jedná o druhý titul kariéry a s přehledem o ten nejprestižnější. V Přerově se hrál turnaj s dotací šedesáti tisíc dolarů, loni mladá Srbka ovládla „pouze“ domácí pětadvacítku.

Zubr Cup by OKsystem, Přerov (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Mia Rističová (SRB, 415.) – Aurora Zantedeschiová (ITA, 521.) 6:1, 6:2