Zubr Cup: Šalková neudržela vedení v rozhodujícím setu. Sisková prošla do finále deblu

V Přerově pokračuje antukový Zubr Cup. Posledním domácím singlovým želízkem v ohni byla Dominika Šalková. Devatenáctiletá Češka v pátek neudržela vedení nad Cristinou-Andreeou Mituovou z Rumunska, bývalou 68. tenistkou žebříčku WTA a turnajovou šampionkou z roku 2012. O kolo dále je čtyřhra. Anna Sisková postoupila spolu s Řekyní Sakellaridiovou do finále.

Šalková nevyužila vedení v rozhodujícím setu
Dominika Šalková (352.) byla velmi blízko postupu do semifinále šedesátky v Přerově, nakonec ale nedokázala dopodávat rozhodující set. Nad Cristinou-Andreeou Mituovou (535.) z Rumunska vedla ve třetím setu už 4:1 a v dalším gemu měla několik brejkbolů. Nevyužila je a od té chvíle tahala za kratší konec. Šalková prohrála pět gemů v řadě a nakonec padla 3:6, 6:1 a 4:6.

„Celý den jsem se dnes trápila. Na soupeřce bylo vidět, že má za sebou víc delších zápasů. Měla jsem čtyři výhody na 5:1, ale ona ten gem ještě vyhrála. Pak jsem měla i několik výhod na 5:2, ale ona vždy něco zahrála... Nevím, kde to vzala. Nemyslím si, že bych zahrála něco špatně, ale vždycky mě tam utřela,“ řekla otevřeně česká tenistka.

Rozhovor s Karolínou Kozákovou, rodačkou z Přerova, která reprezentuje Švýcarsko

Zubr Cup by OKsystem, Přerov (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Camilla Rosatellová (ITA, 321.) – Aurora Zantedeschiová (ITA, 521.) 6:7(4), 4:6
Mia Rističová (SRB, 415.) – Antonia Ružičová (CRO, 287.) 6:1, 6:0
Sofia Šapatavová (GEO, 586.) – Darja Astachovová (191.) 6:2, 4:0 skreč
Cristina-Andreea Mituová (ROU, 535.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (352.) 6:3, 1:6, 6:4

L. Karatančevová (BUL), Schollová (USA) – Sakellaridiová (GRE), SISKOVÁ 5:7, 4:6
Moratelliová, Rosatellová (obě ITA) – Kozakovová (SUI), TOMAJKOVÁ 6:3, 6:3