Zubr Cup: Šalková porazila krajanku. Klimovičová prohrála po 3 hodinách a 43 minutách

Na přerovské antuce se tento týden koná ženský turnaj ITF s dotací 60 tisíc amerických dolarů. Na Zubr Cupu se ve středu uskutečnily zbývající duely prvního kola dvouhry. Dominika Šalková zvládla bez potíží dohrávku derby proti Tereze Smitkové. Nikola Bartůňková, Vendula Valdmannová, Aneta Laboutková, Laura Samsonová a Linda Klimovičová naopak padly. Klimovičová s Valdmannovou nevyužily mečboly. Češky nastoupily do deblové soutěže.

Šalková dominovala v derby
Dominika Šalková (352.) suverénně opanovala derby v prvním kole akce ITF v Přerově. Devatenáctiletá Češka přehrála svou o devět let starší krajanku Terezu Smitkovou (377.) za pouhých 63 minut 6:3 a 6:0.

Utkání bylo v úterý kvůli tmě přerušeno za stavu 2:0 ve druhém setu, Šalková tedy po návratu na dvorec získala všechny čtyři fiftýny. V osmifinále na ni čeká bývalá 97. hráčka světa Grace Minová (366.) z USA.

Klimovičová padla po 3 hodinách a 43 minutách
Těžkou porážku za sebou má Linda Klimovičová (510.). Devatenáctiletá nadějná tenistka v osmifinále dvouhry turnaje kategorie ITF v Přerově prohrála s kvalifikantkou Sofií Šapatavovou (586.) po setech 6:4, 6:7(7), 6:7(5). Středeční odpolední zápas trval 3 hodiny a 43 minut.

Klimovičová díky úspěšnému startu do zápasu získala první sadu ve svůj prospěch, v závěru využila pátý setbol. Ve druhém dějství vedla 3:1, do desáté hry měla set pod kontrolou, v té chvíli však poprvé v sadě přišla o podání, po boji padla také v tiebreaku. Rovněž ve většině třetího setu měla navrch, znovu vedla 5:3, za tohoto stavu si při vlastním servisu vypracovala tři mečboly, ani jeden nevyužila. Ve zkrácené hře poté ještě měla náskok 5:3, poslední čtyři balónky patřily soupeřce.

Laboutková dohrála v 1. kole
Kvalifikantka Aneta Laboutková (579.) se rozloučila s přerovským Zubr Cupem v prvním kole. V něm podlehla třiadvacetiletá Češka o tři roky mladší Chorvatce Antonii Ružičové (287.) po hodině a 45 minutách 5:7 a 1:6. Laboutková nevyužila v první sadě vedení 3:2 s brejkem.

Valdmannová nevyužila mečboly
Vendula Valdmannová (-) byla velmi blízko postupu do osmifinále Zubr Cupu, nakonec ale vypadla v prvním kole. Patnáctiletá Češka prohrála s Italkou Angelicou Moratelliovou (542.) po třech hodinách a 29 minutách 6:3, 6:7(3) a 5:7.

Valdmannová nevyužila ve druhé sadě vedení 5:1. Ve třetím dějství měla za stavu 5:3 postupně tři mečboly, koncovku ale nezvládla.

V Přerově neuspěla ani Bartůňková
Hned první kolo Zubr Cupu vystavilo stopku favorizované Nikole Bartůňkové (380.). Talentovaná Češka podlehla v napínavém střetnutí Italce Auroře Zantedeschiové (521.) po třech a půl hodině boje 6:3, 4:6 a 5:7. Sedmnáctiletá Bartůňková ztratila ve druhém setu vedení 4:2, ve třetí sadě měla náskok dokonce 5:3.

Samsonová v Přerově skončila
Laura Samsonová (-) při své premiéře na mezinárodním okruhu mezi dospělými neuspěla. Patnáctiletá naděje českého tenisu v prvním kole singlu Zubr Cupu nestačila na favorizovanou Miu Rističovou (415.) po setech 0:6, 0:6. Mladá tenistka na kurtu proti úspěšné hráčce z kvalifikace strávila 61 minut.

Zubr Cup by OKsystem, Přerov (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Veronika Erjavecová (SLO, 184.) – Dimitra Pavlouová (GRE, 473.) 6:2, 7:5
ANETA LABOUTKOVÁ (579.) – Antonia Ružičová (CRO, 287.) 5:7, 1:6
Aurora Zantedeschiová (ITA, 521.) – NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (380.) 3:6, 6:4, 7:5
VENDULA VALDMANNOVÁ (-) – Angelica Moratelliová (ITA, 542.) 6:3, 6:7(3), 5:7
Sada Nahimanaová (BDI, 261.) – Camilla Rosatellová (ITA, 321.) 2:6, 6:4, 3:6
Alexandra Ignatiková (ROU, 250.) – Cristina-Andreea Mituová (ROU, 535.) 2:5 skreč
Mia Rističová (SRB, 415.) – LAURA SAMSONOVÁ (-) 6:0, 6:0
TEREZA SMITKOVÁ (377.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (352.) 3:6, 0:6
Andreea Prisacariuová (ROU, 346.) – Darja Astachovová (191.) 6:2, 1:6, 0:6
Sofia Šapatavová (GEO, 586.) – LINDA KLIMOVIČOVÁ (510.) 4:6, 7:6(7), 7:6(5)

Moratelliová, Rosatellová (obě ITA) – R. Saigóová, J. Saigóová (obě JPN) 6:0, 6:3
Karatančevová (BUL), Schollová (USA) – Erjavecová (SLO), ŠALKOVÁ 7:5, 6:2
KREJČOVÁ, PAŠTIKOVÁ – Kozaková (SUI), TOMAJKOVÁ 0:6, 7:5, 6:10
LABOUTKOVÁ, ŠEBESTOVÁ – Sakellaridiová (GRE), SISKOVÁ 2:6, 4:6
Šapatavová (GEO), Webleyová-Smithová (GBR) – Lovričová (SLO), Nagyová (HUN) přeloženo na 24.8.
Mituová (ROU), VORÁČOVÁ – T. Mordergerová, Y. Mordergerová (obě GER) 7:5, 6:1
Potočniková (SLO), Szabaninová (HUN) – ŠMEJKALOVÁ, VALDMANNOVÁ 6:4, 6:2
Cherubiniová (ITA), Pavlouová (GRE) – KLIMOVIČOVÁ, ŠTRUPLOVÁ přeloženo na 24.8.