Denní menu, 17.8.2023: Bouzková porazila světovou trojku, Muchová osmičku! V USA postupuje i Vondroušová

Markéta Vondroušová porazila na prestižním podniku WTA 1000 v Cincinnati ve dvou setech Američanku Sloane Stephensovou. Na domácí soupeřku vyzrála rovněž Marie Bouzková, jež si vyšlápla na světovou trojku Jessicu Pegulaovou. Tu z kurtu vyprovodila kanárem. Karolína Muchová jako jediná hrála s tenistkou z Evropy, světovou osmičku Mariu Sakkariovou porazila ve třech setech. V Ohiu naopak končí Linda Nosková, jež nestačila na další Američanku Gauffovou. Adam Pavlásek s Arielem Beharem v Kozerkách do semifinále challengeru neprošli.

Muchová pokořila světovou osmičku
Karolína Muchová (17.) pokračuje na turnaji WTA 1000 v americkém Cincinnati ve skvělých výkonech. Česká tenistka se ve čtvrtek prodrala už do čtvrtfinále, když po téměř dvouhodinové bitvě porazila Řekyni Mariu Sakkariovou (8.) 6:3, 2:6, 6:3.

S výjimkou druhé sady, ve které se na returnu neprosadila a dvakrát přišla o podání, měla světová sedmnáctka utkání pevně pod kontrolou. Zatímco v úvodní sadě vyzrála na podání Řekyně hned třikrát, ve druhém setu předvedla parádní výkon na servisu, nečelila ani jednomu brejkbolu a prorazila podání Sakkariové ve čtvrtém gemu. Duel následně úspěšně dopodávala.

Vondroušová je ve čtvrtfinále tisícovky v Cincinnati
Světová desítka Markéta Vondroušová vybojovala na tisícovce v americkém Cincinnati postup do čtvrtfinále! Ve čtvrtečním utkání našla recept na domácí Sloane Stephensovou (38.), kterou porazila ve dvou setech 7:5, 6:3.

Američanka pozici české tenistky výrazně usnadnila spoustou nevynucených chyb, které kupila na své konto, snadný zápas to ale rozhodně nebyl. Vondroušová v prvním setu nedopodávala za stavu 5:4, načež se jí ale povedlo znovu prorazit servis Stephensové a pak přes sedm shod zvládla dějství ukořistit ve 12. gemu.

Druhý set už byl trochu jednoznačnější. Vondroušová začala brejkem v pátém gemu a duel zakončila dalším brejkem v deváté hře.

Bouzková zametla se světovou trojkou
Marie Bouzková (35.) zaskočila na velkém betonovém turnaji v americkém Cincinnati domácí hvězdu Jessicu Pegulaovou (3.) a postoupila na okruhu WTA vůbec poprvé v sezoně do čtvrtfinále. Světové trojce, jež triumfovala minulý týden na jiné tisícovce v Montréalu, povolila pouhé čtyři gemy a vyprovodila ji z kurtu po výsledku 6:4 a 6:0 kanárem.

Češka vstoupila do utkání ziskem úvodních čtyř gemů. Pegulaová poté snížila na 4:3, Bouzková už ale byla od té doby na svém podání bezchybná. Rozhodit se nenechala ani zhruba hodinovou dešťovou přestávkou, která přišla na řadu za stavu 3:0 ve druhém setu.

O semifinále si pražská rodačka zahraje v Ohiu s krajankou Karolínou Muchovou (17.).

Nosková Gauffovou nezaskočila
Pouť Lindy Noskové (50.) turnajem v Cincinnati skončila v osmifinále. Česká kvalifikantka v něm podlehla nasazené sedmičce Coco Gauffové (7.) ze Spojených států, s níž prohrála na centrálním kurtu za 62 minut 4:6 a 0:6.

Nosková vstoupila do zápasu brejkem, o výhodu ale ihned přišla. Přemožitelka krajanky Kvitové se trápila především na podání, při němž neuhrála ani jeden z osmi gemů. Po druhém servisu získala pouhé dva fiftýny a nakonec odešla z kurtu s kanárem.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 788 468 USD, tvrdý povrch)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (10.) – Sloane Stephensová (USA, 38.) 7:5, 6:3
Maria Sakkariová (GRE, 8.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (17.) 3:6, 6:2, 3:6
MARIE BOUZKOVÁ (35.) – Jessica Pegulaová (USA, 3.) 6:4, 6:0
LINDA NOSKOVÁ (50.) – Coco Gauffová (USA, 7.) 4:6, 0:6