Denní menu, 13.8.2023: Nosková postoupila do hlavní soutěže, Brenda Fruhvirtová získala druhý titul v řadě

Linda Nosková se při své první účasti na turnaji kategorie WTA 1000 v Cincinnati probojovala do hlavní soutěže, když ve finále kvalifikace osmnáctiletá Češka porazila o dva roky starší Francouzkou Diane Parryovou. Brenda Fruhvirtová uspěla ve finále ITF turnaje v německém Lipsku a raduje se z druhého titulu v řadě. V polské Lodži na turnaji ITF slaví titul Andrew Paulson, když v českém finále porazil Daniela Pátého.

B. Fruhvirtová získala v Lipsku jedenáctý titul
Brenda Fruhvirtová (120.) nenašla přemožitelku ani na turnaji kategorie ITF W25 v Lipsku. Stejně jako před týdnem na podniku v Hechingenu prolétla turnajem bez ztráty setu a výsledkem je druhý titul v řadě. Ve finále porazila Darju Astachovovou (254.) po setech dvakrát 6:3. Talentovaná Češka tak obohatila svou sbírku titulů z turnajů ITF už o jedenáctý kousek.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Paulson zvládl české finále v Lodži
Andrew Paulson (388.) slaví titul, poté co na turnaji kategorie ITF M25 v polské Lodži porazil svého krajana Daniela Pátého (868.) po setech 6:4, 4:6 a 6:4. Zatímco Paulson získal již šestý titul v kariéře, Pátý si na svůj první vyhraný turnaj ve dvouhře musí ještě počkat. Dramatické utkání trvalo dvě hodiny a šest minut.

Více se zápasu věnujeme v samostatném článku.

Nosková proklouzla do hlavní soutěže
Linda Nosková (52.) si zahraje hlavní soutěž tisícovky v Cincinnati. Talentovaná Češka ve finále kvalifikace vyřadila Francouzku Diane Parryovou (77.), a to za hodinu a deset minut po setech 6:3 a 6:1.

Rodačka z Přerova v utkání ani jednou neztratila servis, přes první podání pak uhrála 25 z 30 výměn. Parryové tak oplatila předchozí dvě letošní porážky z Makarské a Paříže.

Poljak postoupil do finále kvalifikace
David Poljak (722.) udolal na challengeru v polském městě Grodzisk Mazowiecki Litevce Edase Butvilase (526.) a postoupil do finále kvalifikace. V takřka tříhodinovém souboji zvítězil po setech 3:6, 7:6(4) a 7:6(4).

Po relativně jednoznačné úvodní sadě mohl Butvilas utkání dopodávat ve druhém dějství za stavu 6:5, jenže to se mu nepodařilo a v tiebreaku tahal za kratší konec. Taktéž závěrečný set musela rozhodnout zkrácená hra, přičemž i v tomto případě slavil Poljak.

Veselý potvrdil roli favorita
Jiří Veselý (431.) vstoupil do kvalifikace challengeru v polském městě Grodzisk Mazowiecki vítězně. V roli jasného favorita si poradil s Ukrajincem Vadymem Ursuou (-), tenistou, jenž na okruhu naposledy nastoupil před třemi lety. Toho přehrál za hodinu a půl po setech 6:4 a 6:3, když využil čtyři z pěti brejkbolů.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 788 468 USD, tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (52.) – Diane Parryová (FRA, 77.) 6:3, 6:1