Los v Cincinnati: Dvě Češky odehrají derby, Lehečka narazí na světovou devítku

- Marek Bartošík

Posledním velkým turnajem před grandslamovým US Open je tradičně tisícovka v Cincinnati. V pavouku hlavní soutěže Western & Southern Open figuruje sedm českých tenistek a také Jiří Lehečka, který vyzve hned v úvodním kole světovou devítku Taylora Fritze. Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková absolvují v první rundě vzájemný souboj.

Jiří Lehečka (36.) si po debutu v Torontu poprvé vyzkouší také podmínky v Cincinnati, kde se příští týden koná další akce kategorie ATP Masters 1000. Česká mužská jednička vyfasovala do prvního kola velmi těžkého soupeře, jímž bude Američan Taylor Fritz (9.).

Jednadvacetiletý Lehečka se s Fritzem utkal už dvakrát, v obou letošních duelech ale tahal za kratší konec. Zajímavostí je, že tenisté spolu nedávno dokráčeli do deblového finále na travnaté pětistovce v Queen’s Clubu.

Ženská část turnaje, patřící do kategorie WTA 1000, nabízí bohatší českou účast. Hned první kolo nabídne české derby mezi wimbledonskou šampionkou Markétou Vondroušovou (10.) a Kateřinou Siniakovou (46.). Vzájemná bilance mezi tenistkami je 1:1, v obou případech se utkaly v sezoně 2018.

Velmi náročný los vyfasovala Karolína Plíšková (23.), která začne proti lotyšské ranařce Jeleně Ostapenkové (20.). Pokud by tuto překážku překonala, vyzvala by ve druhém kole světovou čtyřku Jelenu Rybakinovou (ta má na úvod volný los).

Loňská finalistka Petra Kvitová (9.) se může těšit na duel s Annou Blinkovovou (34.), v němž bude plnit roli favoritky. V potenciálním druhém kole číhá nebezpečná Ljudmila Samsonovová (18.), případně zatím neznámá kvalifikantka.

Finalistka Roland Garros Karolína Muchová (17.) změří na úvod síly s Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiaovou (12.), proti níž vyhrála oba vzájemné zápasy. Marie Bouzková (37.) se poprvé utká se zkušenou Rumunkou Irinou Beguovou (39.).

V Cincinnati se vrací na dvorce Barbora Krejčíková. Světová jedenáctka vynechala kvůli zranění kotníku turnaje v Praze a Montréalu, její první soupeřkou po návratu bude světová jednička Viktoria Azarenková (19.).

Řady českých tenistek v hlavní soutěži můžou rozšířit ještě Linda Nosková (52.) a Linda Fruhvirtová (55.), které startují ve dvoukolové víkendové kvalifikaci.

Kompletní los Western & Southern Open naleznete ZDE a ZDE.