5. 8. 2023
Zpravodajství Grandslam

Kvalifikaci US Open absolvuje minimálně osm českých tenistů

Závěrečnému letošnímu grandslamu, kterým bude newyorské US Open, bude předcházet tradiční kvalifikace. Jistotu účasti v bojích o hlavní soutěž má v tuto chvíli celkem pět českých mužů a tři ženy. Jejich řady se mohou rozšířit o další jména, zároveň se však mohou také zeštíhlit, pokud se například Tomáš Macháč či Tereza Martincová dostanou dodatečně přímo do hlavních soutěží.

Co se mužské tříkolové kvalifikace týče, do té vedle Tomáše Macháče (104.), jenž je dvanáctý pod čarou pro účast přímo v hlavní soutěži, naskočí také Dalibor Svrčina (170.), Zdeněk Kolář (171.), Vít Kopřiva (184.) a Jakub Menšík (187.).

Kopřiva přitom ještě minulý týden figuroval mimo tzv. „cut“. Spasil jej však zisk turnajového titulu na challengeru ve Veroně, díky němuž vyskočil z 248. místa a o kvalifikaci US Open nepřijde.

Sedmnáctiletý Jakub Menšík pak bude v grandslamové kvalifikaci debutovat. V posledních týdnech poctivě pracoval na svém žebříčku, během července se prodral do dvou čtvrtfinále na challengerech a vyhoupl se poprvé do druhé stovky světa. Svůj velký debut tak prožije ve druhé polovině tohoto měsíce v New Yorku, kde se kvalifikace bude hrát od úterý 22. srpna do pátku 25. srpna.

Ženskou kvalifikaci absolvují vedle Terezy Martincové (109.) ještě Brenda Fruhvirtová (141.) a Sára Bejlek (221.), která vybojovala svým titulem v estonském Pärnu poslední místečko, které aktuálně listina přihlášených hráček nabízí.

Co se Martincové týče, její naděje na průnik přímo do hlavní soutěže existuje. Momentálně figuruje na jedenáctém místě pod čarou, znamená to tedy, že z tenistek, co jsou v hlavní soutěži, by se muselo jedenáct odhlásit.

Na odhlašování ovšem budou čekat i další české tenistky, které doufají v účast v kvalifikaci. To se týká Lucie Havlíčkové (228.), která je šestá pod čarou, a Barbory Palicové (229.), jež je hned za ní.

Teoretickou naději na posun do listiny kvalifikantek má také Gabriela Knutsonová (240.), která je ale v tuto chvíli až devatenáctá pod čarou. A jak sama poznamenala, příliš s tím nepočítá a spíš se bude soustředit na to, aby si vylepšila žebříček s ohledem na příští Australian Open.

Tereza Martincová Zdeněk Kolář Vít Kopřiva Dalibor Svrčina Tomáš Macháč Brenda Fruhvirtová Sára Bejlek Lucie Havlíčková Barbora Palicová Jakub Menšík Gabriela Knutsonová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Devatenáctiletý Nicod slaví premiérový titul! Dramatické finále vyhrál po 193 minutách

Jakubovi Nicodovi se povedlo vybojovat premiérový singlový titul v profesionální kariéře! Devatenáctiletý český tenista, který doposud vyhrál tři tituly v deblu, vyhrál turnaj ITF…

Nehodlám zvolnit ani ztratit vášeň, hlásí Sabalenková. Pozici na vrcholu hodlá udržet

Čerstvá světová jednička Aryna Sabalenková se vrací na kurty poprvé od finále US Open. V čínském Pekingu ji čeká nová, dosud nepoznaná, situace. Bude totiž na dvorcích hájit…

Prochází si krizí? Šwiateková po US Open selhala i v Tokiu

Světová dvojka Iga Šwiateková rozhodně neprožívá ideální období. Výrazný pokles formy potvrdila i na turnaji WTA v Tokiu, kde prohrála s devatenáctou hráčkou žebříčku Veronikou…

Denní menu, 29.9.2023: Lehečka postoupil v Astaně do čtvrtfinále. L. Fruhvirtová si finále nezahraje

Linda Fruhvirtová v pátek postup do prvního finále od září minulého roku nevybojovala. Nestačila na přemožitelku Petry Kvitové Dianu Šnajderovou. Jiří Lehečka měl v úvodním kole v…

Plíšková už letos nenastoupí. Předčasně ukončila sezonu

Na kurty se v kalendářním roce 2023 už nepodívá. Bývalá světová jednička ve dvouhře Karolína Plíšková vinou zraněného zápěstí musela předčasně ukončit sezonu.

WTA 1000 Peking: Vondroušovou čeká Kalininová. Dvě Češky prověří kvalifikantky

Sedm českých tenistek nastoupí do úvodního kola dvouhry v Pekingu. Na lukrativně obsazeném turnaji kategorie WTA 1000 se mimo jiné představí vítězka Wimbledonu Markéta Vondroušová…

Další články