Denní menu, 4.8.2023: B. Fruhvirtová bez ztráty setu prolétla do semifinále šedesátky v Německu

České tenistky budou měly v pátek na WTA v Praze opět velmi napilno. Terezu Martincovou a Lindu Noskovou čekaly čtvrtfinálové souboje, čtyři Češky startovaly rovněž ve čtyřhře. Postup ze všech vybojovala ovšem pouze Nosková. Adam Pavlásek v rakouském Kitzbühelu neuspěl spolu s Arielem Beharem v dohrávce čtvrtfinále čtyřhry. Brenda Fruhvirtová na šedesátce v německém Hechingenu vybojovala postup do semifinále přes Sofyi Lansereovou, přičemž na turnaji ještě neztratila ani jeden set. Dalibor Svrčina na domácím challengeru v Liberci nepostoupil do čtvrtého letošního semifinále.

B. Fruhvirtová je bez ztráty setu v semifinále šedesátky
Turnaj ITF kategorie W60 v německém Hechingenu prozatím zvládá Brenda Fruhvirtová (141.) náramně. V hlavní soutěži tamní šedesátky doposud neztratila ani set a v pátek prosvištěla už do semifinále, když porazila Sofyi Lansereovou (342.) 6:4, 6:3.

Nasazená jednička tentokrát neměla tak pevný servis a třikrát si jej prohrála, ale ve všech případech soupeřka pouze dotahovala ztrátu brejků. Fruhvirtová totiž řádila na returnu a podání Lansereové prorazila hned pětkrát.

Behar s Pavláskem končí ve čtvrtfinále
Ariel Behar s Adamem Pavláskem se loučí s turnajem ATP v rakouském Kitzbühelu ve čtvrtfinále. Česko-uruguayská dvojice nestačila na domácí Alexandera Erlera s Lucasem Miedlerem, se kterými prohrála 6:7(9), 4:6.

Behara s Pavláskem mohou velmi mrzet tři nevyužité setboly, které si v prvním setu vypracovali. Ve druhém setu pak nedostali už žádnou šanci na returnu a po ztrátě servisu v pátém gemu nedokázali s výsledkem nic udělat.

Laboutková v Koge dohrála ve čtvrtfinále
Aneta Laboutková (565.) zakončila svou pouť hlavní soutěží dvouhry na turnaji ITF v dánském Koge ve čtvrtfinále. Na tamní pětadvacítce podlehla Belgičance Hanne Vandewinkelové (461.) dvakrát 5:7.

Generali Open, Kitzbühel (muži, AUT, 562 815 EUR, antuka)
Čtvrtfinále čtyřhry
Erler, Miedler (oba AUT) – Behar (URU), PAVLÁSEK 7:6(9), 6:4

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 259 303 USD, tvrdý povrch)
Čtvrtfinále dvouhry
TEREZA MARTINCOVÁ (109.) – Nao Hibinová (JPN, 136.) 1:6, 2:6
Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 82.) – LINDA NOSKOVÁ (71.) 0:6, 2:6

Semifinále čtyřhry
BARTŮŇKOVÁ, VALENTOVÁ – Gleasonová (USA), Lechemiaová (FRA) 1:6, 6:3, 9:11
PALICOVÁ, ŠALKOVÁ – Hibinová (JPN), Kalašnikovová (GEO) 1:6, 2:6

Turnaji se více věnujeme v samostatném článku.

Challengery

Svijany Open by Moneta Money Bank, Liberec (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
Ugo Blanchet (FRA, 357.) – DALIBOR SVRČINA (170.) 6:0, 6:3

NOUZA, PAULSON – Gomez (ARG), Willis (GBR) 6:7(7), 7:5, 10:7

Boso Ladies Open Hechingen (ženy, GER, 60 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (141.) – Sofya Lansereová (342.) 6:4, 6:3

Wetzlar Open (muži, GER, 25 000 USD, antuka)
JAKUB NICOD (1111.) – Orlando Luz (BRA, 483.) 7:5, 4:6, 4:6

Johann, Welte (GER) – Gadamauri (BEL), NICOD 6:4, 2:6, 11:9

W25 Koge (ženy, DEN, 25 000 USD, antuka)
ANETA LABOUTKOVÁ (565.) – Hanne Vandewinkelová (BEL, 461.) 5:7, 5:7

Vandewinkelová (BEL), Visscherová (NED) – LABOUTKOVÁ, Meyerová auf der Heideová (GER) 6:2, 1:6, 10:8

Wip Open 2023, Hyvinkää (muži, FIN, 15 000 USD, antuka)
DUDA, Sorrentino (ITA) – Huurinainen, Tiainen (oba FIN)  4:6, 6:4, 10:6