Paštiková bere na EYOF zlato z dvouhry! V deblu slaví bronz s Krejčovou

- Jan Vojkůvka

Patnáctiletá Julie Paštiková (na snímku vpravo) prožila fantastický týden ve slovinském Mariboru. Na Evropském olympijském festivalu mládeže ukořistila hned dvě medaile, když si se ztrátou jediného setu podmanila soutěž ve dvouhře a společně s Terezou Krejčovou vybojovala bronz ve čtyřhře.

Talentovaná Paštiková, které náleží 134. místo v juniorském žebříčku ITF, v Mariboru dokázala v hlavní soutěži potvrdit roli jedné ze spolufavoritek turnaje. Na své cestě pavoukem dvouhry ztratila pouze jednu sadu v osmifinále s Chorvatkou Martou Dobričovou a ve finále porazila dvakrát 6:4 rozjetou Rumunku Giulii Safinu Popaovou, která v semifinále pokořila nejvýše nasazenou Charo Esquivaovou ze Španělska.

„Chtěla jsem singl vyhrát, ale nebylo to jednoduché. Hlavně finálový zápas byl strašně náročný,“ cituje Paštikovou oficiální web Českého olympijského týmu.

Její radost ovšem byla o víkendu dokonce dvojnásobná. Spolu s o rok mladší Terezou Krejčovou totiž dokázala Paštiková vybojovat také bronz ze čtyřhry. Český pár si v sobotním souboji o bronz poradil s Lotyškami Adelinou Lacinovovou a Odetou Panasovou 6:2, 6:4.

„Jsem strašně nadšená. Je to neskutečný pocit. Ještě jsem nikdy nic takového nezažila,“ byla dojatá Paštiková, která na juniorském okruhu ITF prozatím ukořistila dva singlové a dva deblové tituly.

„Jsem ráda, že jsme to tady s Julčou zvládly. Už jsme spolu na turnajích hrály, takže jsme věděly, jak ta druhá hraje. Myslím, že nám to spolu šlo a tu medaili jsme si zasloužily,“ doplnila svou parťačku Tereza Krejčová, která má rovněž na juniorském okruhu ITF dva tituly z dvouhry a jednu trofej ze čtyřhry, přičemž jí náleží 284. místo.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pašťa tenis (@pasta.tenis)