Pomůže mi udržet motivaci! Alcaraz označil tenistu, který bude jeho kariérním rivalem

- Jan Vojkůvka

Každá tenisová generace měla své špičkové tenisty, kteří tvořili jednu či více bájných rivalit. Stejně tak svého úhlavního rivala potřebuje i dvacetiletý Carlos Alcaraz, aby neusnul na vavřínech a měl neustále potřebu se zlepšovat. Podle mladého Španěla už takového rivala poznal v Italovi Jannikovi Sinnerovi.

Federer – Nadal, Federer – Djokovič, Djokovič – Nadal, Lendl – McEnroe, Connors – Lendl, Agassi – Sampras, Becker – Edberg, Becker – Ivaniševič, Borg – McEnroe, Newcombe – Rosewall... Vyjmenovat epické rivality, kterých bylo v Open éře opravdu hodně, by zabralo spoustu času. Tyto rivality jsou kořením tenisu, přináší emoce a nutí tenisty k tomu, aby se na zápasy se svými úhlavními soky připravovali více, než je obvyklé. Nutí je ke špičkovým výkonům.

Jaká bude ale bájná rivalita po odchodu velké trojky, která tenisové fanoušky bavila v posledních dvou dekádách? Je jisté, že její součástí bude Carlos Alcaraz, současná světová jednička a v pouhých 20 letech už dvojnásobný grandslamový šampion.

Pokud nahlédneme na tenisty, kterým ještě nebylo 22 let a jsou tedy s Alcarazem na obdobné startovní pozici, nalezneme v elitní padesátce žebříčku Holgera Runeho, Jannika Sinnera, Lorenza Musettiho, Jiřího Lehečku a Bena Sheltona. Dá se předpokládat, že právě oni by mohli v budoucnu usilovat o nejvyšší příčky v rankingu ATP. A budou se snažit vyzrát právě na Carlose Alcaraze.

Pokud však dojde řeč na pravděpodobnou budoucí hlavní tenisovou rivalitu, má Alcaraz už nyní jasno. Jeho hlavním soupeřem v kariéře bude Ital Sinner, současná světová osmička.

Oba tenisté se utkali už sedmkrát a Alcaraz vede 4-3. Na grandslamech došlo loni ke dvěma utkáním. Ve Wimbledonu byl úspěšnější Sinner, na US Open v pětisetové bitvě pak Alcaraz. Letos se Alcaraz se Sinnerem střetli dvakrát, v semifinále v Indian Wells zvítězil Španěl a v semifinále v Miami pro změnu Ital.

Alcaraz si je moc dobře vědom, že mít skutečného rivala je pro tenistu nesmírně důležité. Potvrdil to i v rozhovoru pro TyC Sports, kde označil právě Sinnera jako muže, se kterým by mohl vytvořit bájnou rivalitu, o které se bude v budoucnosti hodně mluvit.

„Je super důležité mít někoho, s kým bojujete, s kým máte krásnou rivalitu. Je to důležité pro dlouhodobé udržení motivace,“ upozornil Alcaraz. „Myslím, že právě teď něco takového mám a nebojím se to říct. Pro mě je to momentálně Sinner. Máme spolu krásnou rivalitu, hráli jsme spolu velké zápasy na velkých stadionech. Jak roky budou dál plynout, naše zápasy budou ještě lepší a budeme spolu bojovat o velké tituly,“ dodal.